NB III

Pölöskey-góllal, Fradi-kapussal a soraiban nyert a Nyíregyháza

Nyíregyháza Spartacus – Nyírbátor 2-1 (1-1)

Nyíregyháza: Kurucz (Lékai 46.p) – Kapacina (Kiss 46.p), Rubus, Törtei, Farkas – Csorba, Zofcák, Abdouraman – Rezes, Pölöskey, Pálinkás

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a Nyíregyháza Spartacus. Az ellenfél a Nyírbátor volt.

Benépesült az örökösföldi edzőcentrum, mivel első felkészülési meccsét játszotta a Szpari. Az ellenfél a szintén az NB-III-ban szereplő Nyírbátor volt. A nyíregyháziaknál két új játékos mutatkozott be, mindketten kapus poszton. Kurucz Péter kezdett, a szünetben pedig az a Lékai Soma váltotta, aki korábban a Pénzügyőr hálóőre volt. Sokat nem lehetett megtudni mire képesek, mivel szinte munka nélkül maradtak. Az első félidőben több nagy helyzete is volt a Spartacusnak, de ezek rendre kimaradtak. Egy bal oldali kontra után viszont Soós közelről a kapuba kotorta a labdát a 9. percben, így vezetett a Nyírbátor. A másik oldalon Pálinkás fejelhetett kétszer is, de mindkétszer mellé bólintott, majd a 39. percben Rezes tört be a 16-oson belülre, és a kapuba passzolt, 1-1. Fordulás után is a Nyíregyháza maradt támadásban. Előbb Pálinkás került ziccerbe, de a kapufára pattant a labda a kapus védése után, majd a 67. percben Pölöskey egy szép átvétel után a kapuba lőtt, 2-1. A végére még jutott egy kimaradt Csorba ziccer, így az eredmény nem változott – tudósít a klub honlapja.

Mátyus János vezetőedző: Sok helyzetet dolgoztunk, más kérdés, hogy ezek kimaradtak, de elsőre nem volt ez rossz.