NB III

NB III: a Véber-csapat legyőzte a Mátyus-sereget

Budapesten szakadt meg a Nyíregyháza Spartacus veretlensége!

Szombaton délután kezdetét vette az országos harmadosztály 15. fordulója.

A játéknap legnagyobb szenzációja kétségkívül a Keleti-csoportot eddig százszázalékos teljesítménnyel vezető Nyíregyháza veresége. Érdekesség, hogy Mátyus János csapata éppen Véber György együttese, a Rákosmente KSK otthonában kapott ki 1-0-ra. A győztes gólt a meccs hajrájában Király Botond szerezte, akit a Lombard Pápa néhai NB I-es csapatából ismerhetünk, amelyet korábban mindkét edző irányított. Kicsi a világ…

Az első nagy helyzetre nem kellett sokat várni: Szokol szerzett labdát, beadására Abdouraman érkezett középen, de nem sikerült a kapuba lőnie. Az első negyedórában több szöglet jelezte a Szpari fölényét, az egyik után Pölöskey centikkel csúsztatott mellé. A negyedik nyíregyházi sarokrúgás után Csorba lőtt kapásból, de elkerülte a labda a kaput. A 24. percben Pölöskey passza után Ramos lőtt fölé. Ovszijenkónak is figyelnie kellett, mert Turcsik próbálkozott középről, de fogta a labdát a Spartacus kapusa.

Szokol harcolt ki szögletet, a beadás után pedig ő fejelt fölé. A 31. percben nagy vendégziccer maradt ki: Rezes indította Pölöskeyt, aki a kapusra vezethette a labdát, de hárított Markek. A hajrában Pölöskey harcolt ki szabadrúgást a kaputól 25 méterre, Zofcák lőtt, de a Rákosmente kapusa megint védett.

A második játékrész elején mezőnyjáték folyt, a kapuk nem forogtak veszélyben. Az 51. percben Pölöskey passzolt középre, ahol egy védőről lepattant a labda, a nyírségi játékosok kezezés miatt büntetőt reklamáltak, de elmaradt… Majd hatalmas helyzet maradt ki: Rezes átadása után Pölöskey nem találta el jól a labdát, de vissza tudta tenni Pálinkáshoz, aki közelről fölé bombázott. Támadott a Nyíregyháza, kontrázott az RKSK, az egyik ilyen végén a kapufát találták el a hazaiak.

A 63. percben Csorba ugratta ki Pölöskeyt, aki az ötös sarkáról fölé lőtt. Ezután Csorba húzott el a szélen, szabálytalanul sem tudták megállítani, ám lövését hárította Markek. Továbbra is támadásban maradt a Nyíregyháza, Farkas beadása után Rezes fejelhetett, de megfogta a labdát a hazai kapus. A 75. percben Rezes volt az előkészítő, Pálinkás lőtt kapura, de ezt is fogta Markek. A hajrá előtt a Spartacus játszott fölényben, de szervezetten védekezett a Rákosmente, így újabb helyzetet nem sikerült kialakítani. Sőt, egy kontra végén a hazaiak szereztek gólt: balról érkezett a beadás a 88. percben, és Király közeli fejesével előnybe került az RKSK. Erre pedig már nem volt válasza a Szparinak, a hazaiak megnyerték a találkozót (1-0) – tudósított a Nyíregyháza Spartacus honlapja.

Mivel a Cegléd sorozatban kilencedik alkalommal is győzött, pontszámban utolérte a Spartacust, de a szabolcsiak egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak.

Középen a Szekszárd egy héttel ezelőtt szerezte meg szezonbeli első sikerét, most pedig a másodikat – ezúttal a Monor volt az áldozat. Nyugaton bejött az edzőváltás az ETO FC Győrnek, ugyanis négy vereség után a Diósd otthonában ismét nyert a csapat.

Gólszerző: Bene (83.)

Rákosmente KSK – Nyíregyháza Spartacus FC 1-0 (0-0)

Gólszerző: Király B. (88.)

Cigánd SE – Ceglédi VSE 2-3 (1-2)

Gólszerzők: Katona Gy. (16.), Popescu (88.), illetve Pozsár D. (24., 30.), Sánta (82.)

REAC – Jászberényi FC 0-5 (0-2)

Gólszerzők: ifj. Nicsenko (29., 58.), Mile (41.), Bálint (67.), Ludasi (90.)

Kiállítva: Pfister (76. REAC)