NB III

NB III: ETO siker a megyei rangadón

Egy mérkőzéssel már péntek délután kezdetét vette a tizedik forduló.

Az NB III Nyugati-csoportjában jó iramú mérkőzésen kétgólos győzelmet aratott az ETO FC Győr együttese a megyei rivális Mosonmagyaróvár ellen, 1500 néző előtt.

Rögtön a találkozó elején magához ragadta a kezdeményezést az ETO, és sorra dolgozta ki a helyzeteket. A mezőnyfölény a 17. percben eredményre vezetett: egy jobb oldali beadás után Mayer 14 méterről nagyszerűen tekert a kapu bal oldalába (1-0).

A gólt követően is az ETO játszott veszélyesebben, de fokozatosan több energiát fektetett a támadásépítésre a Mosonmagyaróvár is, ám Horváth kapusnak egyszer sem akadt komolyabb dolga.

A 43. percben közel álltak az egyenlítéshez a vendégek, de Mundi távoli lövése a keresztlécen csattant, így 1-0-s győri vezetéssel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A szünetet követően Németh Márk révén hamar kétgólos növelte az előnyét a házigazda: egy kipattanó lövésre csapott le a leggyorsabban, és öt méterről könnyedén lőtt a kapuba (2-0).

Sokan már úgy gondolták, hogy sima győri győzelem lesz a vége, de gyorsan sikerült szépítenie a Mosonmagyaróvárnak: egy bal oldali beadást követően Horváth Máté nyolc méterről fejelt a kapuba (2-1).

Nem egészen hat perccel később viszont ismét kétgólos különbség alakult ki a csapatok között: Weitner a kapufa segítségével fejelt a vendégek kapujába (3-1). A folytatásban jó iramot diktáltak a csapatok, mindkét együttesnek voltak lehetőségei, de a további gólok elmaradtak, így magabiztos győzelmet aratott az ETO FC Győr a megyei rangadón a Mosonmagyaróvár ellen – tudósított akisalfold.hu.

NB III, 10. forduló

Nyugati-csoport

ETO FC Győr – Mosonmagyaróvári TE 3-1 (1-0)

Gólszerzők: Mayer (17.), Németh M. (48.), Weitner (63.), illetve Horváth M. (54.)

Október 3. szombat

15 óra: Érdi VSE – BKV Előre

15 óra: Balatonfüredi FC – Diósdi TC-Select

15 óra: Csepel FC – Dorogi FC

15 óra: Tatabánya FC – Csornai SE

Október 4. vasárnap

11 óra: MTK II – Tarr Andráshida SC

15 óra: Sárvár FC – Videoton FC II

15 óra: III. Kerületi TVE – Ferencvárosi TC II

Keleti-csoport

Október 3. szombat

15 óra: Termálfürdő Tiszaújváros – Felsőtárkány SC

15 óra: Jászberényi FC – Putnok FC

15 óra: Nyírbátori FC – Tállya KSE

15 óra: Nyíregyháza Spartacus FC – Somos SE

15 óra: Kazincbarcikai BSC FC – REAC

Október 4. vasárnap

15 óra: Ceglédi VSE – Újpest FC II

15 óra: DVSC-DEAC – Cigánd SE

15 óra: Rákosmente KSK – Diósgyőri VTK II

Közép-csoport

Október 3. szombat

15 óra: Szekszárdi UFC – FC Dabas

15 óra: Szentlőrinc SE – Dunaharaszti MTK

15 óra: Pénzügyőr SE – Monori SE

15 óra: Bölcskei SE – Komlói Bányász

Október 4. vasárnap

12 óra: Bp. Honvéd-MFA – Budafok-Újbuda

15 óra: HR-Rent Kozármisleny – Békéscsaba 1912 Előre II

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a Rangado.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.