nb3
NB III

NB III: az ETO és a Szpari is nyert

Gyűjtőcikkünkből kiderül, hogy a győriek hat, a nyíregyháziak csak egy gólt lőttek.

Szombaton délután 12 mérkőzést rendeztek az országos harmadosztály kilencedik fordulójában.

Keleten az újonc Tállya vendége volt az élvonalból licenchiány miatt kizárt Nyíregyháza. Az első félidőben nagy nyomást helyeztek a hazai kapura, folyamatosan támadott a Spartacus, és több lehetősége is volt. Főleg Kosztics és Zofcák volt aktív a szélen; érett a gól, a borsodiak szinte csak védekeztek. A 39. percben Kosztics kapott jó labdát a jobb oldalon, csinált egy cselt befelé, majd a kapuba lőtt (0-1). A második felvonásban némileg kiegyenlítettebb volt a játék, több gólt nem született, de a nyírségiek így is a kilencedik sikerüket aratták – tudósított a klub honlapja.

A felsőtárkányi meccs a heves esőzés miatt elmaradt. A REAC továbbra is nyeretlen, ezúttal a 89. percig reménykedhetett, de akkor egyenlített a vendég RKSK.

A Nyugati-csoportban a bajnoki címre hajtó ETO FC Győr hazai pályán imponáló magabiztossággal, hat góllal győzött a Sárvár ellen. Persze, ehhez kellett a vendégeket egy órán keresztül sújtó emberhátrány is. A sereghajtó Csorna továbbra is nullapontos, ezúttal a megyei rivális Mosonmagyaróváron kapott ki; az olasz vonal továbbra sem sikeres Tatabányán, amely ugyancsak megyei rangadót bukott, hiszen Dorogon szenvedett vereséget.

Középen a Budafok-Újbuda sem adta alább hat találatnál; a szegedi SZEOL örülhetett a Hódmezővásárhely elleni megyei rivalizálás után; a hétközi kupameccsen a Puskás Akadémiát búcsúztató Kozármisleny pedig hét gólt szerzett a Szekszárd ellen.

NB III, 9. forduló

Közép-csoport

Budafok-Újbuda – Bölcskei SE 6-2 (2-0)

Gólszerzők: Németh A. (21., 54.), Kovács D. (26.), Ferkó Cs. (56.), Karacs (57.), Skriba (89.), illetve Laták (77., 85.)

HK-Rent Kozármisleny – Szekszárdi UFC 7-0 (3-0)

Gólszerzők: Wittrédi (5.), Gránicz (9.), Nagy M. (45.), Kirchner (50.), Lauer (57., 66.), Tóth A. (86.)

SZEOL SC – Hódmezővásárhelyi FC 2-1 (0-0)

Gólszerzők: Beretka (47., 77.) illetve Markovics (54.)

Kiállítva: Kovács K. (49., Hódmezővásárhely)