nb2

A listavezető Békéscsaba az ETO-t is legyőzte

Hétközi fordulót rendeznek az NB II-ben.

Egy mérkőzés nyitotta az NB II kilencedik, hétközi fordulóját kedd este: a listavezető Békéscsaba a nyolcadik ETO-t fogadta.

A 16. percben Szalai Dániel egyéni akciója végén a hazai csapat szerzett vezetést, amit meg is őrzött a szünetig. A Békéscsaba dolgozott ki több helyzetet az első félidőben, majd a második félidőben Hursán kapufájánál is nagyon közel járt az újabb gólhoz. A hazai kapusnak is akadt dolga a második félidőben, csak úgy, mint az ETO portásának, de végül az első félidő egyetlen találata döntött: 1-0-ra nyert a Békéscsaba, így biztossá vált, hogy a forduló után is első helyen áll a tabellán.

A mezőny többi csapata szerdán lép pályára.

Az élmezőny: 1. Békéscsaba 20 pont, 2. Soroksár 16 pont, 3. Gyirmót 15 pont (17-8 gk.), 4. ZTE 15 pont (14-10), 5. Kaposvár 15 pont (16-13), 6. Vasas 14 pont