Hat- és hétgólos meccs is akadt a másodosztályban

Az MTK képtelen hibázni, az ETO hátrányból fordított.

Három mérkőzéssel rajtolt el az NB II 14. fordulója vasárnap délután 15 órakor. A Budafoki MTE már a frissen kinevezett Tóth Bálint irányításával lépett pályára a Cegléd otthonában. A vendégek lőtték a találkozó első gólját, de a hazaiak a duplázó Asztalos D. vezetésével 3-1-re fordítottak. A budafokiak tíz emberrel zártak.

A Gyirmót FC Győr is vezetett még a szünetben a Vác vendégeként, ám a hazaiak a második félidőben fordítottak (2-1), így három pontot szereztek.

Ezt láttad már?
Ez a fejes nyerne, ha a Puskás-díjat öngólokra adnák – VIDEÓ

A Mosonmagyaróvár Szpirulisz korai góljával (16.) verte a Szegedet, míg a ZTE Tomas Dubek duplájával verte a soroksáriakat.

Az éllovas MTK nem hibázott a Sopron vendégeként sem, Hrepka, Gera (2) és Kanta góljaira nem érkezett hazai válasz. A Budaörs hengerelt a Csákvár otthonában, a vendégek 5-1-es sikernek örülhettek.

Az ETO hétgólos mérkőzésen, hátrányból fordítva nyert, a KBSC 4-3-es vereséget szenvedett idegenben. A Siófok Petneházi hajrágóljának köszönhetően tartotta otthon a három pontot és győzte le a Nyíregyházát.

NB II, 14. forduló:

Vác FC – Gyirmót FC Győr 2-1 (0-1)

Gólszerzők: Zsolnai (66.), Gulyás M. (76.), illetve Szegi (14.)

Ceglédi VSE – Budafoki MTE 3-1 (1-1)

Gólszerzők: Asztalos D. (42., 56. – az elsőt tizenegyesből), Sándor I. (83.), illetve Kercsó (36.)

Kiállítva: Vaszicsku (61. – Budafok)

Credobus Mosonmagyaróvár – Szeged 2011-Grosics Akadémia 1-0 (1-0)

Gólszerzők: Szpirulisz (16.)

Kiállítva: Papp (83.)

ZTE FC – Soroksár FC 2-0 (1-0)

Gólszerzők: Dubek (32., 83.)

Békéscsaba 1912 Előre – Szolnoki MÁV FC 1-2 (0-1)

Gólszerzők: Tóth D. (74.), illetve Tóth L. (45., 71. – az elsőt büntetőből)

Aqvital FC Csákvár – Budaörs 1-5 (1-1)

Gólszerzők: Molnár T. (9.), illetve Bakos (5., 52. – az elsőt tizenegyesből), Pethő (49.), Sajbán Miklós (64.), Sajbán Máté (70.)

BFC Siófok – Nyíregyháza Spartacus FC 1-0 (0-0)

Gólszerzők: Petneházi (81.)

WKW ETO FC Győr – KBSC 4-3 (1-2)

Gólszerzők: Magasföldi (6., 49.), Bagi (65.), Pongrácz (73.), illetve Palmes (8.), Boros (39.), Süttő (91.)

Soproni VSE – MTK Budapest 0-4 0-3)

Gólszerzők: Hrepka (7.), Gera D. (36., 44.), Kanta J. 50. – tizenegyesből)

Tabella Fotó: eredmenyek.com