NB II: a nagy meglepetések fordulója után már az MTK áll az élen

2017. 09. 24. 17:48

Gyűjtőcikkünkben a másodosztály tizedik fordulójának összes eredménye megtalálható.

Délután négy mérkőzéssel kezdődött meg a másodosztály tizedik fordulója.

A játéknapot veretlen listavezetőként váró Kisvárda a Szolnokot fogadta – a vendégek a 43. percben némi meglepetésre vezetést szereztek Katona góljával. A szünet után viszont azonnal egyenlített az éllovas Sergiu révén, sőt tíz perccel a kezdést követően már előnyben volt egy jó helyre lőtt Horváth-tizenegyessel (2-1). A hajrába érve azonban Tóth góljával egyenlített a Szolnok, sőt a legvégén Olasz a győzelmet érő találatot is megszerezte, így idegenben nyertek 3-2-re.

Olvastad már?
NB I: az ellenfél is elismerte, hogy jogtalan volt a büntető

Egy meg nem adott lesgóllal kezdte a Mosonmagyaróvár elleni idegenbeli bajnokiját a Nyíregyháza, az első érvényes találat aztán a házigazdáé volt az első félidő hajrájában. A második játékrész elején az első találatot jegyző Laki lövése Hinoráról pattant a vendégek kapujába (2-0), itt azonban még nem volt vége: Papp szépített, majd Pekár jelentkezett egy újabb érvénytelenített góllal, viszont tíz perccel a vége előtt Gajdos már szabályos találatot jegyzett, 2-2-re mentve ezzel a meccset.

Az Albertirsán rendezett Cegléd–Gyirmót találkozó negyven percig volt szoros: a korán vezetést szerző vendégek az első játékrész hajrájában újabb két gólt jegyeztek, így 3-0-s előnnyel mehettek szünetre – a vége 4-0 lett. A harmadik helyezett, újoncként remekelő Kazincbarcika a Szeged gyulai otthonából is három ponttal távozott egy hajrában szerzett Heil Valter-góllal. A Vác is nyert, a Siófok vendégeként.

Nem tört meg a Szolnok a fordító Kisvárda ellen Fotó: szolnokimavfc.hu

A Kisvárda botlását kihasználta az MTK, mely ugyan hátrányba került a Soroksár ellen, de hamar fordított, és végül magabiztosan nyert 5-2-re hazai pályán. A fővárosiak 25 pontjukkal vezetik a bajnokságot a 23-23 egységgel álló Kisvárda, Kazincbarcika duó előtt.

A Békéscsaba a Csákvár vendégeként gálázott: 6-0-ra nyert úgy, hogy a hat találatot öt különböző játékos jegyezte. A Budafok kétgólos előnyt herdált el a ZTE vendégeként, a Budaörs viszont elkapta az ETO-t idegenben, míg a Sopron a hajrában ugyan egyenlített, de végül kikapott a Dorog elleni hazai bajnokiján.

NB II, 10. forduló

Kisvárda Master Good – Szolnoki MÁV FC 2-3 (0-1)

Gólszerzők: Sergiu (50.), Horváth Z. (tizenegyesből, 56.), illetve Katona Gy. (43.), Tóth L. (81.), Olasz D. (90.)

Credobus Mosonmagyaróvár – Nyíregyháza Spartacus 2-2 (1-0)

Gólszerzők: Laki (44.), Hinora (öngól, 50.), illetve Papp M. (69.), Gajdos (80.)

Kiállítva: Forró (92. – Nyíregyháza)

Ceglédi VSE – Gyirmót FC Győr 0-4 (0-3)

Gólszerzők: Kőris (9.), Nagy P. (41.), Szalánszki (44.), Jano (49.)

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Kazincbarcikai SC FC 0-1 (0-0)

Gólszerző: Heil (77.)

BFC Siófok – Vác FC 0-2 (0-1)

Gólszerzők: Króner (24.), Balajti (81.)

Aqvital FC Csákvár – Békéscsaba 1912 Előre 0-6 (0-3)

Gólszerzők: Szélpál (35.), Gránicz (38.), Mészáros (43.), Szatmári (55.), Birtalan (78., 84.)

WKW ETO FC Győr – Budaörsi SC 1-2 (0-1)

Gólszerzők: Szimcsó (82.), illetve Sajbán (42.), Czvitkovics (50.)

Soproni VSE – Dorogi FC 1-2 (0-1)

Gólszerzők: Horváth P. (83.), illetve Szedlár (36.), Faragó (88.)

MTK Budapest – Soroksár SC 5-2 (2-1)

Gólszerzők: Gengeliczki (25.), Farkas II B. (28.), Vass P. (66.), Kanta (79.), Hrepka (93.), illetve Gyepes (19.), Pál A. (74.)

Zalaegerszegi TE FC – Budafoki MTE 2-2 (0-1)

Gólszerzők: Kertész (89.), Vernes (93.), illetve Margitics (32.), Ihrig-Farkas (49.)

Kiállítva: Fekete M. (87. – Budafok)