nb2

NB II: a Soroksár nem használta ki riválisai hibáit

Gyűjtőcikkünkben az NB II 26. fordulójának összes eredménye megtalálható.

A 26. fordulóval folytatódott vasárnap a másodosztály.

A játéknap nyitómeccsén a Zalaegerszeg a harmadik Balmazújvárost fogadta. Nem számított esélyesnek a hazai együttes, de már az első félidőben is magabiztos előnyt harcolt ki magának. Paudits az első zalai gólt jegyezte, majd a második félidő elején is betalált (közben Nagy Tamás is szerzett egy gólt), míg Angyal találata után már 4-0 volt az állás. A hajrában még szépített a Balmaz, de Horváth László kiállítása után végérvényesen eldőlt a meccs – a kapustárs helyére becserélt Szécsi Gergő egyébként frissen beállva kivédte Bobál tizenegyesét. A Zete 4-1-re nyert.

A Vác a Budaörsöt győzte le 2-1-re, a Dorog Nyíregyházán tudott nyerni, míg a Siófok és a Szeged-Grosics csatája két-két gólt és piros lapot hozott – 1-1 lett a meccs. A Cegléd bevette Mosonmagyaróvárt, az éllovas Puskás viszont nem bírt a sereghajtó SZEOL-lal, a Cigánd az utolsó pillanatban mentett pontot a Szolnok ellen, és a Békéscsaba–Kisvárda rangadó is iksszel zárult.

A Sopron az utolsó percekben 1-1-re mentette a Kozármisleny elleni találkozóját. A Soroksár nem tudta kihasználni riválisai bukdácsolását: egy hajrában lőtt góllal szerzett pontot a csapat a Csákvár vendégeként, így a tabella élén továbbra is az 52 pontos Puskás Akadémia áll, a Soroksár 50 ponttal második, míg a dobogó alsó fokát a Balmazújváros birtokolja 47 egységgel és egy meccs hátránnyal.

NB II, 26. forduló

Zalaegerszegi TE FC – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 4-1 (2-0)

Gólszerzők: Paudits (31., 58.), Nagy T. (45.), Angyal (63.), illetve Szappanos (öngól 72.)

Kiállítva: Horváth L. (75. – Balmazújváros)

Vác FC – Budaörsi SC 2-1 (1-0)

Gólszerzők: Balajti (tizenegyesből, 40.), Niedermüller (50.), illetve Horváth R. (85.)

Nyíregyháza Spartacus – Dorogi FC 0-1 (0-0)

Gólszerző: Simon A. (74.)

BFC Siófok – Szeged 2011-Grosics Akadémia 1-1 (1-0)

Gólszerzők: Nagy D. (7.), illetve Germán (tizenegyesből, 83.)

Kiállítva: Mogyorósi (78.), illetve Geiger (62.)

Credobus Mosonmagyaróvár – Ceglédi VSE 0-1 (0-0)

Gólszerző: Tóth L. (85.)

Békéscsaba 1912 El?re – Kisvárda Master Good 0-0