Pintér Attila együttese 1-1-et játszott a kínai Hopejjel a spanyolországi edzőtáborban.
Puskás Akadémia FC – Hopej China Fortune (kínai) 1-1 (1-1)
Marbella Football Center
Gólszerzők: Prosser (7.), illetve Aloisio (21.)

A Spanyolországban edzőtáborozó Puskás Akadémia ismét kínai élvonalbeli ellenféllel játszott felkészülési mérkőzést. Pintér Attila tanítványai a Manuel Pellegrini irányította, Ezequiel Lavezzi és Gervinho fémjelezte Hopej China Fortune-nal találkoztak.

A Pintér-csapat vezetést is szerzett a hetedik percben Prosser révén, melyre negyed órával később tudott válaszolni az ellenfél. Az első játékrész meddő kínai fölényt hozott, mely főleg a labdabirtoklásban és a pontrúgásokban mutatkozott meg, a kapura viszont a Puskás volt veszélyesebb, olyannyira, hogy a 30. percben Lencse László még egy büntetőt is értékesített, ezt azonban nem adta meg a játékvezető, aki szerint a magyar játékos cselezett a lövés közben…

A második félidőben rákapcsolt a Puskás, többször is veszélyt jelentett az ellenfél kapujára. Összesen négyszer találták el a „ketrecet”, míg az ellenfél három veszélyesebb lövést tudott felmutatni a meccs végéig. Gól azonban nem esett a második félidőben, így 1-1 lett a vége.