NB II: négy Puskás-, hét Szpari-gól, három perc alatt lerendezte a ZTE-t a Misleny

Gyűjtőcikkünkben a másodosztály 19. fordulójának összes eredménye megtalálható.

A másodosztályban már a 19. játéknapra került sor vasárnap délután, 13 órától pedig igazi rangadót rendeztek: a forduló előtt még a tabella második helyén tanyázó Kisvárda odahaza fogadta az üldöző balmazújvárosiakat. A vezetést Fekete Ádám 34. percben lőtt góljával a vendégek szerezték meg, később újabb találat már nem esett, így maradt a 0-1. A két csapat helyet cserélt a tabellán.

Az éllovas Soroksár a Szolnok otthonába látogatott, Huszák pedig a 72. percben tudta megtörni a gólcsendet a listavezető színeiben, a találat három pontot ért Lucsánszky Tamás csapatának.

A Nyíregyháza nagyon sima, 7-0-s győzelmet aratott a Cigánd vendégeként, az első félidőben Kártik duplázott, de Tamási is eredményes volt. Fordulás után Rubus és Tisza villant, de Tamási is megrúgta a maga második gólját. Heffler a 92. percben büntetőből állította be a végeredményt.

A SZEOL–Dorog találkozó 1-1-es döntetlennel ért véget, míg az újonc Mosonmagyaróvár nagy győzelmi sorozata megszakadt: a Vác Mátyás góljával szerezte meg a vezetést a szünet előtt, melyre Jasarevic a 86. percben válaszolt.

A Csákvár magabiztos sikert aratott a Siófok ellen, és meggyőző fölénnyel nyert a Puskás Akadémia is, igaz, a 4-0-s előnyéből kettőt kiengedett az együttes a Budaörs elleni meccs végére. Két hajrában lőtt góllal verte a Kozármisleny a ZTE-t, a Sopron viszont nem bírt a Cegléddel, a Békéscsaba pedig a Szegedet nem tudta legyőzni odahaza.

NB II, 19. forduló

Aqvital FC Csákvár – BFC Siófok 3-0 (2-0)

Gólszerzők: Paudits (19., 30. – mindkettőt tizenegyesből), Lőrintz (52.)

Békéscsaba 1912 Előre – Szeged 2011-Grosics Akadémia 0-0

Swietelsky-Soproni VSE – Ceglédi VSE 1-1 (1-0)

Gólszerzők: Batizi-Pócsi (6.), illetve Szkunc (78.)

Puskás Akadémia FC – Budaörsi SC 4-2 (3-0)

Gólszerzők: Pekár (28.), Sándor Gy. (33.), Lencse (39., 54.), illetve Sajbán (64.), Kinyik (85.)

HR-Rent Kozármisleny – Zalaegerszegi TE FC 2-1 (0-0)

Gólszerzők: Kemény (87., 90. – a másodikat tizenegyesből), illetve Króner (72.)

Szolnoki MÁV FC – Soroksár SC 0-1 (0-0)

Gólszerző: Huszák (72.)

Kisvárda Master Good – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 0-1 (0-1)

Gólszerző: Fekete Á. (34.)

Kiállítva: Grumics (41. – Kisvárda)

Vác FC – Credobus Mosonmagyaróvár 1-1 (1-0)

Gólszerzők: Mátyás Zs. (44.), illetve Jasarevic (86.)

Cigánd SE – Nyíregyháza Spartacus FC 0-7 (0-3)

Gólszerzők: Kártik (24., 32.), Tamási Zs. (38., 81.), Rubus (66.), Tisza (79. – tizenegyesből), Heffler N. (92. – tizenegyesből)

Kiállítva: Raducu (79. – Cigánd)

SZEOL SC – Dorogi FC 1-1 (0-0)

Gólszerzők: Schrammel (80.), illetve Berkó (65.)