NB II: rangadót nyert Balmazújvárosban a Puskás

Gyűjtőcikkünkben a másodosztály 18. fordulójának összes eredménye megtalálható.

Nyolc mérkőzést rendeztek 13 órai kezdettel vasárnap délután a másodosztály 18. fordulójában. Az élbolyhoz tartozó Soroksár, a Kisvárda és a Békéscsaba is begyűjtötte a három pontot. A szorosan mögöttük helyezkedő Mosonmagyaróvárnak sem jelentett gondot a Csákvár hazai pályán: Laki mesterhármasa kellett a győzelemhez.

Ha nagy nehezen is, de végre ismét begyűjtötte a három pontot a Nyíregyháza Spartacus, amely a forduló előtt nyolcmeccses nyeretlen szériát tudhatott magáénak. Véber György először örülhetett a nyírségiek trénereként a győzelemnek.

A késő délutáni ZTE–Vác találkozón hiába sokkolta a vendégeket egy gyors hazai gól a második félidő legelején, a Vác fordított és nyert.

A forduló rangadóján a játéknap előtt még éllovas Balmazújváros a Puskás Akadémiát fogadta. A vendégek Tischler góljával 1-0-ra nyertek a két piros lapot is hozó találkozón, így felléptek a negyedik helyre – ugyanannyi pontjuk van, mint a harmadik helyre visszacsúszó Balmaznak.

A forduló után a Soroksár és a Kisvárda 35-35 ponttal áll az élen, őket követi a két utóbbi együttes, a Békéscsaba pedig az ötödik 32 ponttal.

NB II, 18. forduló

Budaörsi SC – Szolnoki MÁV FC 1-2 (1-1)

Gólszerzők: Csillag D. (tizenegyesből, 46.), illetve Tóth L. (3.), Papp Sz. (93.)

Soroksár SC – HR-Rent Kozármisleny 2-0 (1-0)

Gólszerzők: Márki (21.), Lovrencsics B. (72.)

Ceglédi VSE – Kisvárda Master Good 1-2 (0-1)

Gólszerzők: Szabó V. (78.), illetve Erős G. (14.), Oláh G. (74.)

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Swietelsky-Soproni VSE 1-2 (1-0)

Gólszerzők: Germán T. (8.), illetve Erdélyi (70., 72.)

Dorogi FC – Békéscsaba 1912 Előre 0-2 (0-2)

Gólszerző: Nagy I. (16., 42. – az elsőt tizenegyesből)

Nyíregyháza Spartacus FC – SZEOL SC 1-0 (0-0)