nb2

NB II: kiütötte a Puskást a Békéscsaba, otthon égett meg a Szpari

Gyűjtőcikkünkben az NB II hatodik fordulójának összes eredménye megtalálható.

Az első öt fordulóban mindössze egyetlen pontot gyűjtő Békéscsaba a tavaly még szintén NB I-es Puskás Akadémiát fogadta az NB II hatodik fordulójának nyitómeccsén.

A szerda délután rendezett találkozón előzetesen a vendégek voltak az esélyesebbek: öt bajnokijukon nyolc pontot gyűjtöttek, így tapadtak az élmezőnyre. A pocsék formában rajtoló Békéscsaba azonban igencsak meglepte riválisát, és előbb Birtalan Botond majd Nagy István is bevette a felcsúti kaput.

A második félidőben tovább nehezítette a vendégek dolgát, hogy Zsidai Lászlót a 61. percben kiállította a játékvezető. A 81. percben a kapujából kirontó Gőcze szabálytalankodott, így ő is piros lapot kapott: a kapuba a mezőnyből állt be egy játékostárs, Nagy István ezt pedig okosan kihasználva értékesítette a szabadrúgást. A végén leamortizálta ellenfelét a Csaba: Birtalan is duplázott, majd Gránicz Patrik tette fel a pontot az i-re – 5-0 lett a vége, első győzelmét ünnepelte a Békéscsaba a 2016–2017-es bajnoki kiírásban.

Tisza Tibor kezdőként debütált új klubjában, a Nyíregyházában, amely nem kezdett jól a Kozármisleny ellen: a 16. percben került hátrányba. A folytatásban aztán óriási meglepetésre teljesen felőrölte a Szparit a Kozármisleny: Racskó a második félidő elején sokkolt, majd egy tizenegyesből Dinjar növelte a különbséget, végül Beke adta meg a kegyelemdöfést a 86. percben – 0-4. A Soroksár a 14. perctől emberelőnyben játszott a Cigánd ellen, és bár a piros lapot követő tizenegyest még Lovrencsics kihagyta, a 42. percben már nem hibázott a támadó, ezzel nyert csapata 1-0-ra. A Vác nagy meglepetésre simán verte az eddigi éllovas Balmazújvárost, a Mosonmagyaróvár viszont odahaza nem bírt a Szegeddel. A másik szegedi csapat, a SZEOL viszont nyerni tudott: a Szolnok volt a szenvedő fél.

Az esti mérkőzések közül a ZTE–Cegléd találkozó a zalaegerszegi stadion generátorának meghibásodása miatt félbeszakadt– a találkozót várhatóan szeptember elsején pótolják. A Sopron otthonából ponttal távozott a Kisvárda, a Csákvár egy hajrágóllal verte a budaörsieket, míg a Dorog Siófokról távozott három ponttal.

NB II, 6. forduló

Békéscsaba 1912 Előre – Puskás Akadémia FC 5-0 (2-0)

Gólszerzők: Birtalan (12., 88.), Nagy I. (29., 84.), Gránicz (90.)

Kiállítva: Zsidai (61.), Gőcze (81.)

Nyíregyháza Spartacus – HR-Rent Kozármisleny 0-4 (0-1)

Gólszerzők: Szinanovics (16.), Racskó (48.), Dinjar (tizenegyesből 69.), Beke (86.)

Mosonmagyaróvári TE 1904 – Szeged 2011-Grosics Akadémia 1-1 (0-0)

Gólszerzők: Jaszarevics (53.), illetve Germán (69.)

Vác FC – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 4-2 (3-1)

Gólszerzők: Majoros (6.), Zsolnai (43.), Kákonyi (44.), Tóth F. (86.), illetve Fekete Á. (29.),

Cigánd SE – Soroksár SC 0-1 (0-1)

Gólszerző: Lovrencsics (42.)

Kiállítva: Szilágyi (14.)

SZEOL SC – Szolnoki MÁV FC 2-1 (1-1)

Gólszerzők: Kéri (1.), Ikonomu (49.), illetve Berdó (20.)

Swietelsky-Soproni VSE – Kisvárda Master Good 1-1 (0-0)

Gólszerzők: Garda (89.), illetve Oláh G. (52.)

Aqvital FC Csákvár – Budaörsi SC 2-1 (1-1)

Gólszerzők: Paudits (22.), Molnár T. (74.), illetve Csillag (37.)