NB II: A Vác vendégeként nyert a Nyíregyháza

Rudolf Gergely gólpasszt jegyzett.
Vác FC – Nyíregyháza Spartacus 0-1 (0-0)
Merkantil Bank NB II, 2. forduló
Vác FC: Halasi – Hegedűs, Dlusztus, Tóth G., Földi, Mátyás, Sipeki (Rusvay 61.p), Gulyás, Kákonyi (Dr. Majoros 72.p), Tóth F., Zsolnai (Nagy 90.p) Vezetőedző: Nagy Tibor
Nyíregyháza: Hermány – Szokol, Rubus, Dvorschák, Pálinkás – Tamási (Ur 80.p), Holdampf, Dragóner (Vámos 76.p), Rudolf, Rezes – Pölöskey(Harsányi a szünetben) Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Rezes

A Vác vendégeként lépett pályára a Nyíregyháza Spartacus az NB II második fordulójában. Az első percek óvatos játékot hoztak. Az 5. percben Rudolf gurított le egy szabadrúgást Rezeshez, akinek lövését követően szögletre pattant a labda, a sarokrúgás után tisztáztak a hazaiak. Nyílt volt az első negyedóra, előbb Szokol veszélyes beadásáról alig maradt le Pölöskey, a másik oldalon pedig Kákonyi került helyzetbe, de védett Hermány, majd Hegedűs előtt adódott lehetőség, de mentettek a Szpari védői. A 19. percben Szokol cselezte be magát a 16-oson belülre, éles szögből leadott lövése után az oldalhálóba ment a labda. A folytatás mezőnyjátékot hozott, a kapuk nem forogtak veszélyben. Az iramra nem lehetett panasz az első félidő első felében. A 25. percben Rudolf ívelt középre, ám még mielőtt Pölöskeyhez eljutott volna a labda, mentettek a hazai védők. Tíz perccel később Rudolf és Gulyás szólalkozott össze, a játékvezető mindkettejüknek sárga lapot adott. A Vácnak volt egy lehetősége egy kapu előtti kavarodás végén, de nem sikerült a hálóba juttatni a labdát. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, gólt azonban nem, így a szünetben 0-0 volt az állás – tudósított a Nyíregyháza hivatalos honlapja

A második játékrész egy nagy váci helyzettel indult. Hegedűs tört be a 16-oson belülre, lövését bravúrral hárította Hermány Bence. A szöglet után sikerült kirúgni a labdát mely Rudolf Gergelyhez került aki pontosan indította Rezes Lászlót, utóbbi pedig higgadtan a kapuba helyezett. 0-1

A gól után irányította a játékot a Spartacus és újabb helyzet nem alakult ki egyik oldalon sem. A folytatás is mezőnyjátékot hozott a második játékrész első 15 percében. A 67. percben Rudolf végezhetett el szabadrúgást a kaputól 22 méterre, lövését a váci kapus hárította. A Szpari őrizte előnyét, a hazaiak főleg ívelésekkel próbálkoztak. Mindkét edző cserékkel próbált frissíteni. A 78. percben Harsányi reklamált egy szabálytalanságot a játékvezetőnél, ő is sárga lapot kapott. A 85. percben a 16-oson belül buktatták az egyik váci támadót a nyíregyháziak, a játékvezető pedig 11-est ítélt. A büntetőt Hermány Bence bravúrral hárította. A hajrában már nagy helyzet nem volt, a Szpari megnyerte a találkozót.