nb2

NB II: bajnok a Gyirmót

A Mezőkövesd nyert, a Zalaegerszeg nem.

A listavezető Gyirmót biztosan bajnok lesz a másodosztályban, miután a 27. fordulóban elért 3-1-es soproni győzelmével behozhatatlan előnyre tett szert a tabellán.

A feljutási harcban lépéselőnybe került a Mezőkövesd a Zalaegerszeggel szemben. A borsodiak emberelőnyben 2-0-ra legyőzték a Szigetszentmiklóst, a zalaiak viszont hiába vezettek egy büntetővel a Szeged-Grosics ellen, a vége csak 1-1 lett. A vendégek már emberhátrányban voltak, amikor egyenlítettek…

A sereghajtó Ajka kilátástalan helyzetben van, és továbbra is több mint két éve nyeretlen idegenben. Ezúttal az NB II-es licencet nem is kérő Dunaújváros otthonában játszott 2-2-t.

Korábban írtuk:

Egészen elképesztő sorozatban van a Soroksár: a korábban kiesőhelyen álló dél-pesti csapat sorozatban nyolcadszor nyert, ugyanis 4-0-ra győzött a Vác vendégeként a másodosztály 27. fordulójában.

A klub honlapjának tudósításából kiderült, hogy a meccs elején Gohér Gergő szabadrúgása a kapufáról Gyepes Gábor elé pattant, aki közelről a hálóba fejelt (0-1). Az első félidő hosszabbításában Pál András remekül lépett ki két ember között, kicselezte a váci kapust és higgadtan gurította a kapuba (0-2).

A 67. percben Czirjék kapus rossz kirúgását követően Bajzát remekül tálalt Huszák elé, aki nem hibázta el a kínálkozó lehetőségét (0-3). A 80. percben a váci védők között Bajzát lépett ki és higgadtan helyezett a kapus mellett a hálóba (0-4).

NB II, 27. forduló

Vác FC – Soroksári SC 0-4 (0-2)
Gólszerzők: Gyepes (5.), Pál A. (45+1.), Huszák (67.), Bajzát (80.)

Mezőkövesd-Zsóry FC – Szigetszentmiklósi TK-Erima 2-0 (0-0)

Gólszerzők: Nicorec (75.), Fótyik (76.)

Kiállítva: Barna Zs. (SZTK, 44.)

Dunaújváros PASE – FC Ajka 2-2 (0-1)

Gólszerzők: Lorentz (50.), Koval (52.), illetve Czár (13., 76.)

Swietelsky-Soproni VSE – Gyirmót FC 1-3 (1-1)

Gólszerzők: Baracskai (26.), illetve Vass P. (36.), Völgyi (89.), Simon András (93.)

Zalaegerszegi TE FC – Szeged 2011-Grosics Akadémia 1-1 (0-0)

Gólszerzők: Daru (tizenegyesből, 61.), illetve Obot (88.)

Kiállítva: Zelenyánszki (Szeged, 83.)

Szolnoki MÁV FC – Aqvital FC Csákvár 0-1 (0-0)

Gólszerző: Molnár T. (91.)

Kiállítva: Kovács O. (Szolnok, 78.)

BFC Siófok – Budaörsi SC 1-2 (0-1)

Gólszerzők: Ivancsics (92.), illetve Szabó V. (34.), Sajbán Miklós (67.)