nb2

NB II: továbbra is tökéletes a Csákvár

Győzött a Kisvárda, a Szigetszentmiklós, a Balmazújváros és a Budaörs is; rangadót vesztett a ZTE, odahaza nyert a Siófok.

Négy mérkőzést rendeztek délután a másodosztály harmadik fordulójában.

A Dunaújváros nagyon korán emberhátrányba került Balmazújvárosban, mégis megszerezte a vezetést. Érdekesség, hogy Artner Tamás vezetőedző már fél óra elteltével kihasználta mindhárom cserelehetőségét. A hazaiak az első felvonás hosszabbításának negyedik percében egyenlítettek, majd a szünet után átvették a vezetést, a találkozó hajrájában pedig eldöntötték a három pont sorsát (3-1).

Úgy tűnt, a Szolnok bő negyed óra alatt eldöntötte a szigetszentmiklósi találkozót, de a hazaiak a szünet után felzárkóztak egygólos különbségre, miután emberelőnybe kerültek (2-3). A Kisvárda a szegedieket rendezte le egy félidő alatt (4-0), és az első felvonásban úgy nézett ki, hogy az újonc Budaörs is könnyedén szerzi meg első sikerét, de a Sopron nem adta könnyen magát (3-2).

Este Nagy Dániel duplájával győzött 2-0-ra a házigazda Siófok az újonc Vác ellen; Csank János csapata rangadót vesztett idegenben, miután a Mezőkövesd az első és a második félidő végén is betalált; a Csákvár továbbra is százszázalékos, ezúttal az ajka vendégeként nyert.

NB II, 3. forduló

BFC Siófok – Vác FC 2-0 (0-0)

Gólszerző: Nagy D. (51., 93.)

Mezőkövesd Zsóry FC – Zalaegerszegi TE FC 2-0 (1-0)

Gólszerzők: Máté J. (44.), Bajzát (89.)

FC Ajka – Aqvital FC Csákvár 0-1 (0-0)

Gólszerző: Bakos (82.)

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Dunaújváros PASE 3-1 (1-1)

Gólszerzők: Varga K. (45+4., 83.), Nagy K. (53.), illetve Jakab D. (18.)

Kiállítva: Vaskó (10.), Eppel (90. – mindkettő Dunaújváros)

Budaörsi SC – Soproni VSE 3-2 (2-1)

Gólszerzők: Papp M. (15., 34.), Szabó V. (56.), illetve Tányéros (45. öngól), Tóth M. (72.)

Szigetszentmiklósi TK-Erima – Szolnoki MÁV FC 2-3 (0-3)

Gólszerzők: Vólent (47.), Benkő-Bíró (56.), illetve Gajdos (6., 17.), Nagy I. (tizenegyesből 7.)

Kiállítva: Rokszin (53. Szolnok)

Kisvárda-Master Good FC – Szeged 2011-Grosics Akadémia 4-0 (2-0)

Gólszerzők: Koszta (13.), Vári (33., 53.), Rajczi (tizenegyesből 90.)