Újabb magabiztos Vasas-siker

2014. 09. 06. 18:35

Gyűjtőcikkünkben az NB II negyedik fordulójának összes jegyzőkönyve megtekinthető!

A százszázalékos teljesítménnyel listavezető Vasas az ajkaiakat látta vendégül, nem véletlen, hogy népes nézősereg és remek hangulat fogadta a csapatokat a szombat esti villanyfényes meccsen az Illovszky-stadionban. Illusztris vendégekből sem volt hiány, hiszen a Vasas tiszteletbeli elnökén, Raduly Józsefen kívül eljött Moldova György író, valamint Tóth József, a XIII. kerület polgármestere is.

Csupán néhány másodperc kellett a meccs első nagy helyzetéhez, de Ferenczi István közvetlen közelről a keresztléc fölé pörgetett egy pontos beadást. A hazaiak első találatához egy komoly védelmi hiba kellett: az érthetetlenül megtorpanó védő mellett Remili könnyedén ellépett, és magabiztosan a hálóba lőtt (1-0). Az angyalföldiek szabadrúgásai eleinte veszélytelenek voltak, majd Nagy Tamás hagyott ki egy ígéretes helyzetet az ötösről.

Beszorultak a vendégek, mert a Vasas ezúttal is imponáló fölényben futballozott. A 15. percben Berecz Zsombor távolról a kapufát találta telibe. A dunántúliak legveszélyesebb embere a tapasztalt csatár, Szabó Zsolt volt, de szépíteni ő sem tudott. Az angyalföldiek sem növelték előnyüket a szünetig, holott akad néhány ígéretes lehetőségük, de korábbi lendületük némileg alábbhagyott.

Szemerkélő esőben kezdődött a második félidő, de a Vasas-szurkolók nem bánták az égi áldást, hiszen kedvenceik ismét betaláltak: az 58. percben Remili Mohamed ezúttal fejjel volt eredményes – ez volt a hetedik találata négy meccs alatt… Belelkesültek a hazai játékosok is, egyre-másra vezették veszélyes támadásaikat, de egy figyelmetlenséget kihasználva – lesre apelláltak a védők – a 66. percben Weitner Ádám kilépett, de óriási helyzetben a kapufát találta el.

A 73. percben Remili vágtatott a kapu felé, de a visszafutó védő remek ütemben, becsúszva szerelte, majd Ferenczi István került ziccerbe, de ezúttal is centikkel célt tévesztett. A 79. percben Köles Jánost kiállította a játékvezető, így a hazaiak a hajrára emberelőnybe kerültek. A 87. percben Vida Máté bombázott távolról a keresztléc fölé. A házigazda fővárosiak újabb győzelmükkel megerősítették első helyüket a tabellán, hiszen továbbra is százszázalékos teljesítménnyel büszkélkedhetnek.

– Jó színvonalú mérkőzést láthattunk másodosztályú szinten. A Vasas a középpályán uralta a játékot, az Ajka csapatában szűrő és osztogató középpályás sem volt, aki megfelelően ellátta volna a feladatát, lényegében ez eredményezte a vereséget. Rengeteg labdát elszórtak – mondta a Rangadó.hu állandó szakértője, Kovács Bálint, az AFCK menedzsere, aki a helyszínen tekintette meg a mérkőzést. – A Vasasban ismét volt egy remek formában lévő Remili, egy jó Nagy Dániel és egy nagy ígéretnek számító Vida Máté, aki újfent jól teljesített. Megítélésem szerint ez a Vasas most, ezzel a kerettel is bennmaradna az NB I-ben, tehát ki lehet jelenteni, hogy a csapat a bajnoki címért játszik. A kiállítás már nem befolyásolta a meccs kimenetelét. Számomra Asztalos Dávid hatalmas csalódás volt ezen a találkozón. Ellenben Thomas Sowunmi a kora ellenére extrán játszott, bár gólt nem szerzett, de hasznos volt csapata számára, amelynek legjobbja volt. Ez az Ajka, ezzel a kerettel az NB II mezőnyének alja környékén lesz megtalálható, ezt le lehet szűrni az eddigi négy meccsből. Kellenek az erősítések a középpályára és a védelembe is.

Korábban írtuk:

A másodosztály negyedik fordulójának szombati játéknapján a Siófok sokáig vezetett, ráadásul kapusa egy tizenegyest is védett, de végül csak egy ponttal távozott Balmazújvárosból, így továbbra is nyeretlen, csakúgy, mint a hazaiak. A Cegléd sem győzött még ebben az idényben, ezúttal az újonc Soroksárral játszott döntetlent.

Rangadót játszott az előző szezonban bronzérmes Gyirmót, valamint az élvonalból érkezett Kaposvár, a győri meccset a hazaiak nyerték, bár a somogyiak rutinos csatára, Rajczi Péter ismét gólt szerzett. Az esti meccsen eldőlt, hogy a Szolnok sem most szakítja meg nyeretlenségi sorozatát (bár az új csatár, Urbin Péter két gólt lőtt), az újonc Szeged-Grosics viszont most kapott ki először.

NB II, 4. forduló

Vasas FC – FC Ajka 2-0 (1-0)

Illovszky-stadion, 1000 néző. Játékvezető: Radványi

Vasas: Németh G. – Görgényi, Grúz, Rodenbücher, Hajdú N. – Vida, Berecz, Nagy T. – Ferenczi I., Remili, Nagy D. (Menyhárt, a szünetben). Edző: Szanyó Károly

Ajka: Jánosa – Mogyorósi, Asztalos, Köles, Zámbó – Németh L., Varga G., Weitner (Csordás, 75.; Gunther, 83.) – Szabó Zs., Sowunmi, Major N. (Mihalecz P., 57.). Edző: Klement István

Gólszerzők: Remili (4., 58.)

Kiállítva: Köles (79.)

Zalaegerszegi TE FC – Szeged 2011-Grosics Akadémia 2-1 (0-1)

Zalaegerszeg, 1500 néző. Játékvezető: Zierkelbach

ZTE: Szappanos – Króner, Fodor M., Forgács, Farkas N. – Horváth A., Simonfalvi, Délczeg (Bailo, a szünetben), Melczer (Grbics, a szünetben) – Babati (Kocsis, 90.), Vittman. Edző: Lőrincz Emil

Szeged-Grosics: Molnár F. T. – Kéri, Farkas M., Markovics, Mészáros M. – Máté P., Zelenyánszki, Szabó P., Oláh G. (Fitos 57., Kovács B. 68.) – Zabari, Oláh L. (Manga 77.). Edző: Nyilas Elek

Gólszerzők: Bailo (55.), Babati (69.), illetve Oláh L. (10.)

Soproni VSE-GYSEV – Szolnoki MÁV-Stadler Rail FC 2-2 (1-1)

Sopron, 1200 néző. Játékvezető: Farkas T.

SVSE: Halasi – Pados (Szabó L., 60.), Baranyai, Jovetics (Nagy Z., 16.), Bobál D. – Pintér A., Horváth A., Deme – Eszlátyi, Horváth P., Kovács Á. Edző: Supka Attila

Szolnok: Pokorni – Rokszin, Papucsek (Mundi, 35.), Kenderes, Mile – Lengyel B., Tóth D. (Kállai, 85.), Antal G., Vári, Fritz – Urbin. Edző: Kis Károly

Gólszerzők: Kovács Á. (41.), Bobál D. (72.), illetve Urbin (13., 58.)

Gyirmót FC – Kaposvári Rákóczi 3-1 (2-1)

Gyirmót, játékvezető: Pintér Cs.

Gyirmót: Somogyi – Hajba, Balog Z., Lázár P., Présinger – Madarász, Papp K. – Kákonyi (Beliczky, 55.), Magasföldi (Kiss Máté, 80.), Cseri – Oross (Andorka, 65.). Edző: Sisa Tibor

Kaposvár: Somodi – Földes, Kovács O., Bank, Kiss Márton – Hadaró, Kovács T. (Vermes, 76.) – Karacs, Nagy K. (Murai, 62.), Zsdrál – Rajczi (Fejős, 54.). Edző: Márton Gábor

Gólszerzők: Földes (öngól 10.), Magasföldi (19., 56.), illetve Rajczi (36.)

Ceglédi VSE – Soroksár SC 0-0

Cegléd, játékvezető: Takács T.

CVSE: Tóth Z. – Vattai, Albert I., Makrai, Pesti – Markó (Alex, 63.), Koncz – Koós, Szabó D. (Majoros, 76.), Dóczi – Elek B. (Kormos, 65.). Edző: Szabó István

Soroksár: Holczer – Vass Zs., Pandur, Urbán P., Tóbiás – Balaskó Cs., Lannert – Kovács D. (Szabó R., 57.) , Nyilas E., Péter A. (Simita, 88.) – Lovrencsics B. Edző: Varga Attila

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – FGSZ Siófok 1-1 (0-1)

Balmazújváros, játékvezető: Böcskei

Balmazújváros: Szalma – Andorkó, Bakos, Papp F., Németh Á. – Kiss L. (Kis R., a szünetben), Virág, Bokros (Csorba, a szünetben), Batizi-Pócsi – Sigér D. (Belényesi, 72.), Kónya. Edző: Szabó János

Siófok: Tajti – Gubicza, Kirchner (Papp M., 77.), Pécseli, Daru (Eisenberger, 57.) – Baranyai, Papp Sz., Kozma (Gárdos A., a szünetben), Peszmeg – Ivancsics, Fülöp N. Edző: Horváth Károly

Gólszerzők: Batizi-Pócsi (87.), illetve Peszmeg (23.)

Pénteken játszották

Mezőkövesd-Zsóry – Békéscsaba 1912 Előre FC 4-0 (2-0)

Mezőkövesd, 900 néző. Játékvezető: Solymosi

Mezőkövesd: Kunsági – Búrány, Szeles, Balogh B., Engel – Tajthy (Hegedűs D., 60.), Takács P., Kulcsár K., Molnár G. – Máté J. (Menougong, 71.), Balajti (Csirmaz, 75.). Edző: Tóth László

Békéscsaba: Póser – Bényei, Balog Zs., Balogh M., Juhász Gy. – Bagi, Király P. (Tölgyesi, 62.), Prasler (Balázs R., 59.), Berki P. (Kertész, 74.) – Lőrinczy, Szilágyi P. Edző: Zoran Szpisljak

Gólszerzők: Takács P. (4., 73.), Kulcsár K. (30.), Balajti (tizenegyesből 62.)

Aqvital FC Csákvár – Szigetszentmiklósi TK-Erima 1-1 (1-1)

Csákvár, játékvezető: Veizer

Csákvár: Gelei V. – Ambrus, Kocsis G., Dulló, Köntös – Domján – Molnár Cs., Bakos, Varga Z. (Barcsay, 74.) – Molnár T. (Domokos, 55.), Gajdos Zs. (Mihály D., a szünetben). Edző: Bognár György

SzTK: Horváth L. (Sánta, 43.) – Osváth, Tóth F., Vágó L., Pollák – Kállai N. – Jasarevics (Kollega, 56.), Hevesi-Tóth, Szepessy (Fekete Á., 90.), Kvekveskiri – Szabó B. Edző: Vágó Attila

Gólszerzők: Molnár Cs. (35.), illetve Kállai (19.)