Az NB II kilencedik fordulójában: Vasas–Gyirmót 2-1.
NB II, 9. forduló
Vasas FC – Gyirmót FC 2-1 (0-1)
Illovszky-stadion, 500 néző. Játékvezető: Karakó
Vasas: Németh G. – Görgényi, Recklet, Izing, Engel – Cseke, Gál (Ádám M., 86.), Nagyházi (Zamostny, 66.) – Horia (Remili, 66.)– Boka, Hohmann. Edző: Dirk Berger
Gyirmót: Holczer – Balog Z. (Sós M., 66.), Lengyel (Kardos, a szünetben), Graszl, Farkas M. – Lázár P., Papp K. – Egerszgei, Magasföldi, Fejes J. – Oross (Beliczky, 58.). Edző: Sisa Tibor
Gólszerzők: Boka (84.), Cseke (93.), illetve Oross (25.)

Kisebb helyzetekkel kezdődött az összecsapást, majd a 11. percben Hohmann beadását Nagyházi estében, nyolc méterről kapusa lőtte, de Holczer mentett. A 21. percben Görgényi lövése után Holczer majdnem beejtette a saját kapujába a labdát. Négy perccel később Egerszegi Tamás a kivetődő Németh Gábor alatt a kapufát találta telibe, a kipattanót Oross Márton nyolc méterről az üres hálóba helyezte (0-1). A harmincadik percben Boka lőtt kisodródva az oldalhálóba. A 35. percben Fejes János nagyszerű beadása után Papp az ötösön estében mellékanalazta a labdát. Kissé gyengécske első félidőben a Gyirmót jobbnak bizonyult a Vasasnál, amely nem játszott jól, egyetlen kivétellel nem tudott veszélyes szituációt kialakítania. A gyirmótiak sem remekeltek, ám Shane Recklet hibáját kihasználva megszerezték a vezetést.

Az 57. percben Boka szólója után a kiugró Hohmann elől Graszl Károly azt utolsó pillanatban, becsúszva szögletre mentett. A 75. percben Beliczky tört előre, remek középre adását Sós Márkó hat méterről, senkitől sem zavartatva fölé lőtte. Öt perccel később Magasföldi beadását Fejes estében, hét méterről mellé lőtte. A 78. percben Remili szabadrúgását Holczer kiejtette, Boka egy lépésről a hálóba kotorta, de a kapus eljátszotta, hogy szabálytalankodtak ellene, ezért a játékvezető kifelé ítélt…

A 84. percben Beliczky rávezette a labdát Németh Gáborra, de nem tudta elvinni mellette. Ráfizetett a Gyirmót a sok kihagyott lehetőségére: egy ide-odapattogó labdát Boka hat méterről a hosszú sarokba lőtt (1-1). Válaszként a túloldalon Beliczky tíz méterről, nagy helyzetből a kapufát találta telibe. Amikor már mindenki elkönyvelte a döntetlent, Cseke 14 méterről lövésre szánta el magát, és a labda Holczer Ádámot is érintve a hálóba került (2-1) – tudósított az onlajnok.com.

– Gyenge iramú mérkőzés volt, amelyet kifejezetten a Gyirmót vesztett el. Több lehetőségük volt a vendégeknek, az első félidőben simán eldönthették volna a meccset, a másodikban viszont hozzászürkültek a Vasashoz, és ahogy ilyenkor lenni szokott, gólt kaptak, sőt a hosszabbítás utolsó pillanataiban a mieink megszerezték a győzelmet. Nagyon nagy bravúr ez, mert sokáig vesztésre álltunk. Az első felvonásban a Gyirmót jól játszott támadásban, de kihagyta a helyzeteit. Érdekes, hogy a Vasas-szurkolók null-egynél elkezdték kórusban szidni az edzőt, és ekkor a játékosok összekapták magukat. Örülök, hogy nyertünk – mondta a Rangadó.hu szakértője, Várady Béla, a Vasas és a válogatott egykori ezüstcipős csatára.