Bajnok az Eger, kiesett a REAC

2012. 05. 26. 21:37

Az NB II Keleti-csoportjában az újonc Egri FC végez az élen, így 26 év után visszatér az élvonalba!

Gyorsan szeretnél értesülni a Rangadó híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk és like a Facebook-on!

A hevesiek a Debrecen második csapata ellen nyertek hazai pályán 3-1-re a 29. fordulóban, így az utolsó kör eredményétől függetlenül megnyerték csoportjukat. A Vecsés mellett a REAC lesz a másik kieső, de a harmadik búcsúzó kiléte még nem ismert, mert a Honvéd-MFA, a Kazincbarcika és a Szeged is nyert. Nyugaton kikapott a bajnok MTK, a második helyezett Kozármisleny, valamint az Ajka is, a dobogóra pályázó Veszprém viszont győzött.

NB II, 29. forduló

Keleti-csoport

Szeged 2011 – REAC 6-2 (4-0)

Szolnoki MÁV FC – Dunakanyar-Vác 2-0 (1-0)

Újpest FC B – Balmazújváros FC 2-1 (2-0)

Kazincbarcikai BSC – Nyíregyháza Spartacus FC 2-1 (2-1)

Budapest Honvéd-MFA – Békéscsaba 1912 Frühwald Előre SE 2-0 (1-0)

Restart-Ceglédi VSE – Orosháza FC 2-1 (2-1)

Vecsés FC – Mezőkövesd-Zsóry 2-2 (1-2)

Egri FC – DVSC-DEAC 3-1 (1-0)

Az élcsoport: 1. Eger (bajnok) 59 pont, 2. Szolnok 52 pont, 3. Békéscsaba 51 pont, 4. Cegléd 44 pont, 5. Mezőkövesd 41 pont (41-39), 6. DVSC-DEAC 41 pont (40-39)