Negyvenöt perc alatt eldőlt az MTK–Ferencváros örökrangadó

Az első félidőben nem volt egy súlycsoportban a két együttes. A másodikban aztán hiába igyekezett az MTK, nem volt esélye pontot szerezni a listavezető ellen.

Az MTK–Ferencváros örökrangadó zárta az OTP Bank Liga 24. fordulóját a délutáni öt mérkőzést követően.

A kék-fehérek fogadkoztak: szeretnék elkerülni, hogy a Fradi gyorsan előnybe kerüljön, azonban az ellenfél ebben nem volt partner… Varga Roland egy beadást vett le a tizenhatoson belül, majd a lábak között nem túl nagy erővel kilőtte a rövid sarkot az ötödik percben (0–1). A vezető találatot követően is a vendégek domináltak, aminek két további gól lett az eredménye: előbb Davide Lanzafamét Lovrencsics Gergő szolgálta ki, majd az olasz a félidő hajrájában Ivan Petrjak és a kapufa segítségével a második gólját is meglőtte (0–3).

Az MTK jött ki nagyobb elánnal a második félidőre, ami majdnem gólt ért: a 60. percben a kapufa csattanása ébresztette a kissé talán bealudt ferencvárosiakat. Ezt követően viszont úgy tűnt, rendezte sorait a Fradi, mely előrejátékban már nem volt olyan aktív, mint az első félidőben, de meddő fölényt kialakítva magabiztosan uralta a meccset. A 77. percben viszont a továbbra is becsülettel küzdő MTK szépített: Gera Dániel tört be a tizenhatoson belülre, s bár Dibusz Dénes még beleért a lövésébe, a labda végül a hálóban kötött ki (1–3).

Ez azonban az FTC győzelmét nem veszélyeztette: a listavezető nyolc pontra növelte előnyét a Vidivel szemben, legutóbbi három bajnokiján ráadásul úgy szerzett kilenc pontot, hogy 14–1-es gólkülönbséggel hozta le a három találkozót.