Győzelemmel avatta új stadionját a Mol Vidi FC

Juhász találatával nyert a bajnok az Újpest ellen.

Mol Aréna Sóstó, Székesfehérvár, 11251 néző. Játékvezető: Andó-Szabó Sándor
Vidi: Kovácsik – Nego, Juhász, Vinícius, Stopira – Berecz (Nikolov, 72.), Hadzic, Pátkai – Kovács (Hangya, 93.), Milanov (Hodzic, 88.) – Scsepovics.. Vezetőedző: Marko Nikolics
Újpest: Pajovics – Burekovic, Bojovic, Litauszki, Balázs (Pauljevics, 66.) – Obinna, Szankovics, Onovo, Beridze (Nagy D., 66) –  Zsótér (Diallo, 87.) – Novothny. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
Gólszerző: Juhász (58.)

Három év után játszott újra Székesfehérváron a Vidi, amikor az új, Mol Aréna Sóstó stadion avatóján az Újpestet látta vendégül az OTP Bank Liga hatodik fordulójából elhalasztott mérkőzésen. Az első tíz percben leginkább a középpályán gyűrték egymást a csapatok, az első helyzet a hazaiak előtt adódott: szöglet után Vinícius csúsztatását Scsepovics próbálta a kapu felé irányítani, ám Litauszki a kapufára tudta menteni a lecsorgó labdát.

Néhány perccel később az Újpest is közel volt az új stadion első góljához: óriási ziccerben Novothny a fehérvári védőbe tüzelt, majd Obinna elé pattant a játékszer, aki kissé elkapkodta a helyzetet és estében erőtlenül mellé lőtt. A folytatásban is felértek a csapatok az ellenfél kapuja elé, ám vagy a védők szereltek, vagy az utolsó passzokba, átvételekbe csúszott hiba. Az első félidő zárásaként Zsótér húszméteres löketét fogta Kovácsik.

A második játékrész elején óriási hazai lehetőség maradt ki: Milanov hozta ziccerben Kovácsot, aki igazítás után tíz méterről Pajovicsba bombázott. Az 53. percben Milanov szögletét a legmagasabbra ugró Stopira fejelte keresztbe centikkel a kapufa mellé. A következő sarokrúgást már nem úszta meg az Újpest: Juhász Roland szerezte fejjel az új stadion első gólját. 1-0

A hátrányba kerülő lila-fehérek próbálták átvenni a játék irányítását, de igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. A 91. percben a csereként beálló Diallo távoli lövése a felső kapufán csattant, gyönyörű megmozdulás volt, de pontot nem ért az Újpest számára, a Vidi 1-0-s győzelemmel avatta fel új stadionját.

címlapfotó: vidi.hu