NB II-es ellenfelét sem tudta legyőzni a DVTK

A Mezőkövesd 3-1-re megverte a Balmazújvárost edzőmeccsen.

A Nemzetek Ligája mérkőzések miatti bajnoki szünetben az NB II-es Kazincbarcika ellen játszott felkészülési mérkőzést az OTP Bank Ligában egy győzelemmel utolsó előtti helyen álló DVTK. A diósgyőriek már az első negyedórában hátrányba kerültek, a szünetben pedig már két gól volt a hátrányuk. A második félidőben aztán hat perc alatt összejött az egyenlítés, de nyerni már nem tudott a DVTK, 2-2 lett az edzőmeccs vége.

A Mezőkövesd is pályára lépett, edzőmérkőzésen a Balmazújvárost látta vendégül. A kétszer hatvanperces meccsen az élvonalbeli csapat már a szünetben kettő-nullra vezetett, végül pedig 3-1-re verte a tavalyi kiesőt.

Kazincbarcikai SC – Diósgyőri VTK 2-2 (2-0)
Putnok, Elek Ákos Utánpótlás Központ, 100 néző. Játékvezető: Kátai Gábor (Berényi Ákos, Márkus Péter).
DVTK: Rados – Polgár, Karan, Tamás M. – Nagy T., Tóth Ba., Mazalović, Szabó B.,  Bárdos – Bacsa, Mihajlović. Vezetőedző: Fernando Fernandez.
KBSC: Fila – Palmes, Fótyik, Heil, Mikló, Oltean, Krausz, Kovács O., Lukács R., Tóth L., Kanalos. Vezetőedző: Gálhidi György.
Gólszerzők: Kanalos  (13.), Tóth L (41.), illetve Polgár (63.), Bacsa (69.)

Cserék: Kovács O. helyett Toma a 30., Oltean helyett Kiss B. a 35.,  Fila helyett Somodi, Fótyik helyett Gábor L., Kanalos helyett Belényesi Cs., Tóth L. helyett Takács P., Lukács R. helyett Olasz, Karan helyett Brković, Bárdos helyett Juhar és Bacsa helyett Vernes mind a szünetben, Tóth Ba. helyett Tóth Bo., Rados helyett Bukrán és Mazalović helyett Fenyőfalvi az 58. percben. , Tamás M. helyett Géringer L., Szabó B. helyett Tajti M. és Nagy T. helyett Shestakov mind a 74. percben.

Mezőkövesd Zsóry FC – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 3-1 (2-0)
Mezőkövesd – Városi Stadion, 50 néző V: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Horváth Róbert)
Mezőkövesd Zsóry FC: I. félidő: Dombó Dávid  – Farkas Dániel, Pillár Róbert, Matija Katanec, Wieland Dominik – Molnár Gábor, Szeles Tamás, Patrick Mevoungou, Cseri Tamás – Vajda Sándor, Stefan Drazic. II. félidő: Szappanos Péter  – Varjas László, Hudák Dávid, Peter Sulek, Sike Dániel – Koszta Márk, Varjas Zoltán, Földi Botond, Schibo, Szakály Dénes – Andre Alves Vezetőedző: Kuttor Attila
Balmaz: I. félidő: Veprecz István – Szalai András (Bódis Norbert 30.), Papucsek Barna, Peszmeg Viktor, Farkas Norbert – Pongrácz Viktor – Ternován Patrik, Kamarás György, Óvári Zsolt, Harsányi Zoltán – Zádori Krisztián. II. félidő: Verpecz István (K) (Zaha Dániel 92.) – Peres Csaba, Patvaros Zsolt, Jagodics Bence, Schmid Áron – Domokos Bálint – Balázs Richárd, Erdei Carlo, Szabó Balázs, Bíró Ákos – Fekete Ádám (Kóródi Nándor 92′). Vezetőedző: Bekő Balázs
Gólszerzők: Stefan Drazic  (28.), Molnár G. (44.), Andre Alves (92.), Kóródi Nándor (105.)

címlapfotó: dvtk.eu