A DVSC kétszer is vezetett a Groupama Arénában, de 2-2 lett a vége.

Ferencvárosi TC – Debreceni VSC 2-2 (0-1)
Budapest, Groupama Aréna. Játékvezető: Iványi Z.
FTC: Dibusz – Lovrencsics, Leandro, Blazic, Heister – Sigér, Spirovski (Böde, 80.) – Varga (Csernik, 80.), Bőle, Petrjak – Lanzafame (Finnbogason, 87.). Vezetőedző. Szerhij Rebrov.
DVSC: Nagy S. – Kinyik, Pávkovics, Csősz, Barna – Bódi (Bereczki, 59.), Haris, Kusnyír, Varga K. (Szatmári, 85.) – Szécsi, Takács (Könyves, 65.). Vezetőedző: Herczeg András.
Gólszerzők: Lanzafame (48., 82.), ill. Takács T. (20.), Szécsi (73.)

Az OTP Bank Liga 10. fordulójában a listavezető Ferencváros a DVSC-t látta vendégül a Groupama Arénában. A találkozó első helyzetére bő tíz percet kellett várni: Varga Roland szabadrúgását vetődve hárította a debreceniek kapusa. A 20. percben aztán lefagyott a Groupama Aréna, ugyanis vendégek szereztek vezetést: baloldali beadás után Takács Tamás közelről lőtt Dibusz kapujába. 0-1

A bekapott gól után beszorította a Lokit a Fradi, Heister lövését kellett Nagynak védenie. A német játékos a 32. percben újra főszereplővé lépett elő, ugyanis második sárga lapja után emberhátrányba kerültek a hazaiak. Az első félidő hajrájában közel volt az egyenlítéshez az FTC, ám Lanzafame szabadrúgását hatalmas bravúrral védte a DVSC hálóőre. A második félidő elején már Nagy is tehetetlen volt: Varga oldalszabadrúgását Lanzafame közelről a hosszúba csúsztatta. 1-1

A folytatásban is a Ferencváros támadott többet, a zöld-fehérek játékosok szinte folyamatosan dolgoztatták Nagy Sándor kapust, ám a 74.  percben ismét elhalkult a stadion, egy kontra végén Könyves a kapufát találta el, a kipattanót azonban Szécsi Márk a léc alá bombázta tíz méterről. 1-2

Sokáig azonban nem örülhettek a vendégek, Lanzafame ezúttal szöglet után villant a 82. percben. 2-2

Az utolsó tíz percet még nagyon megnyomta a Ferencváros, de újabb találatot már nem tudtak szerezni, így maradt a döntetlen.