Majdnem sikerült pontot szereznie emberhátrányban a Puskásnak, a hajrában viszont jött Torghelle.

Puskás Akadémia FC – MTK Budapest 1-2 (0-1)
Felcsút, Pancho Aréna, 837 néző. Játékvezető: Farkas Á.
Puskás: Hegedüs L. – Heris, Spandler, Hegedűs J., Trajkovski – Szakály P. (Osváth, 54.), Balogh B. –Kiss, Radó (Arabuli, 89.), Latifi – Diallo. Vezetőedző: Benczés Miklós
MTK: Kicsak – Ikenne-King, Szelin (Katona M., 72.), Pintér, Gengeliczki – Vass Á. – Vass P., Kanta, Bognár, (Farkas II., 65.) Myke Ramos (Torghelle, 72.) – Lencse. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerzők: Kiss (55.), illetve Ramos (32.), Torghelle (86.)
Kiállítva: Spandler (49.)

A Puskás Akadémia a most futó szezon első győzelméért, az MTK Budapest pedig a múltheti örökrangadón elszenvedett vereség kijavításáért szállt harcba szombat délután az NB I harmadik fordulójának nyitómeccsén.

A nagy meleg ellenére az első játékrészben több élvezetes akciót is láthatott a 837 fős közönség: az egyik oldalon Kanta József, míg a másikon Radó András találta el a kapufát, de Bognár is nagy ziccerbe került, ám lövés helyett gólpasszt akart adni, így oda lett a lehetőség. A 29. percben Diallo ordító helyzetben hibázott, ez pedig megbosszulta magát, három perccel később ugyanis Myke Ramos góljával megszerezte a vezetést az MTK – a légiós Lencse beadását lőtte közelről a kapuba, 0-1.

Parádés szabadrúgásgólt lőtt Di María – VIDEÓ
A fináléban az AS Monaco a PSG ellenfele.

A fordulás után rögtön eldönthette volna a három pont sorsát az MTK, e helyett azonban egyenlített a Puskás Akadémia. A 49. percben Spandler gólhelyzetben buktatta (?) Lencsét, így piros lapot kapott, a tizenhét méterről leadott szabadrúgást Kanta a kapufára rúgta, néhány perccel később pedig a semmiből Kiss Tamás egyenlített, 1-1.

Az utolsó húsz percben az MTK igyekezett nyomást helyezni a hazaiakra, ám ez a mezőnyfölény helyzetekben egészen a 86. percig nem mutatkozott meg, ekkora azonban a csereként beálló Torghelle Sándor hihetetlenül szerencsés góljával újra előnyt szereztek a fővárosiak, 1-2. A kék-fehéreknek még az is belefért, hogy a hosszabbításban Kanta József kihagyjon egy tizenegyest, a felcsútiak részéről ugyanis már nem érkezett válasz Torghelle találatára.

címlapfotó: mtkbudapest.hu

Vezet az MTK

Ramos pofozta be Lencse centerezését, ezzel vezet az MTK a Puskás Akadémia ellen.A második félidőt itt nézheted élőben: http://bit.ly/2MhSbmm

Közzétette: M4Sport – 2018. augusztus 4., szombat