Lanzafame duplázott a 3-1-re megnyert meccsen.

Ferencvárosi TC – Szombathelyi Haladás 2-1 (1-0)
Groupama Aréna. Játékvezető: Szőts Gergely.
FTC: Dibusz – Lovrencsics, Botka, Blazic, Heister – Spirovski, Leandro (Csernik, 87.) – Varga (Böde, 68.), Bőle (Finnbogason, 81.), Petrjak – Lanzafame. Vezetőedző: Thomas Doll
Haladás: Király – Habovda, Kolcák, Benes, Bosnjak – Grumics (Németh Milán, 84.), Jagodics – Mészáros, Rácz (Halmosi, 68.), Gaál – Rabusic (Bamgboye, 63.). Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerzők: Varga R. (23.), Lanzafame (52., 63.), illetve Gaál (49.)

Az OTP Bank Liga harmadik fordulójában a Szombathelyi Haladást látta vendégül a Ferencváros a Groupama Arénában. Az első negyedóra kiegyenlített játékot hozott, de összességében többet birtokolta a labdát a Fradi. A hazai ultrák Thomas Doll távozását követelve az Auf wiedersehen rigmust kiabálták, miközben a csapatuk a 23. percben megszerezte a vezetést: szombathelyi labdavesztés után Bőle remek ütempasszal hozta helyzetbe Varga Rolandot, aki közelről Király szeme közé bombázta a labdát. 1-0

A bekapott gól után többet próbált kezdeményezni a Haladás, de igazán nagy helyzetig nem jutottak a szombathelyiek. A második félidő elején szinte a semmiből egyenlített a Hali: Mészáros a jobboldalról betört a tizenhatoson belülre, majd egy csel után visszagurított Gaál felé, aki higgadtan kirúgta a hosszút. 1-1

Sokáig azonban nem örülhettek az iksznek a vendégek, három perccel később ugyanis újra vezetést szerzett a Fradi: Lovrencsics kitűnő szerelése után Varga nagyon önzetlenül ziccerben Lanzafaméhoz passzolt, aki megszerezte első gólját a Fradi színeiben. 2-1

A 61. percben úgy tűnt, hogy eldőlhet a mérkőzés, ugyanis Benes rúgta fel Petrjakot a tizenhatoson belül, Lanzafame pedig magabiztosan értékesítette a büntetőt. 3-1