Hiába vezetett kétszer is az Újpest a Haladás ellen

A szombathelyiek az első és a második félidőben is egyenlíteni tudtak, 2-2 lett a vége.

NB I, 2. forduló

Szombathelyi Haladás – Újpest FC 2-2 (1-2)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum. 4965 néző Játékvezető: Erdős.
Haladás: Király – Schimmer, Kolcak, Benes, Bosnjak – Rácz, Jagodics – Mészáros, Gaál (Bamgboye, 78.), Lyng (Halmosi, a szünetben) – Rabusic (Grumics, 64.). Vezetőedző: Michal Hipp.
Újpest: Gundel-Takács – Szűcs, Bojovic, Cseke, Burekovic – Horj, Sankovic – Nwobodo, Zsótér (Diallo, 70.), Nagy (Angelov, 90.) – Tischler (Novothny, 58.). Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics.
Gólszerzők: Rabusic (22.), Jagodics (61.), illetve Nagy D. (19.), Horj (42.)

Vasárnap kora este rekkenő hőségben fogadta a Haladás az Újpestet az OTP Bank Liga második fordulójában. Az első játéknapon mindkét csapat pont nélkül maradt, a lila-fehérek pedig csütörtökön a Sevilla vendégeként léptek pályára az EL-selejtezőben. Az első helyzet az Újpest előtt adódott: Tischler szép sarkazását Király könnyedén védte. Egy perccel később a Szombathelyre visszatérő Gaál lövését magabiztosan fogta Gundel-Takács.

Az első negyedóra végén Gaál szögletét Rabusic centikkel fejelte fölé. A 19. percben vezetést szerzett a vendégcsapat: Kolcak hatalmas hibája után Nagy Dániel került ziccerbe és okosan bepörgette a kimozduló Király mellett. 0-1

Sokáig nem örülhettek az újpestiek, három perccel később máris egyenlített a Hali: Gaál szabadrúgását Bosnjak fejelte vissza középre, ahol Rabusic közelről a kapuba bólintott. 1-1

A folytatásban hosszú percekig nem forogtak veszélyben a kapuk, az első játékrész hajrájában aztán visszavette a vezetést a lila-fehér alakulat: Zsótér szögletét a röviden megcsúsztatták, majd kisebb kavarodás után Horj Razvan egy méterről a kapuba kotorta a játékszert, élete első NB I-es meccsén. 1-2

Az első félidő góljaiért KLIKK IDE!

A második félidő elején Obinna került helyzetbe, de lövése éppen a hosszú kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 61. percben ismét kiegyenlített a Szombathely: egy oldalszabadrúgás után Jagodics lőtt kapura tíz méterről, Gundel-Takács csak beleérni tudott a labdába, amely a hálóban kötött ki. 2-2

Öt perccel később át is vehette volna a vezetést a Haladás, ám Mészáros lekészítése után Gaál óriási ziccerben rosszul találta el a labdát. A folytatásban megint közel volt a harmadik góljához a Hali, a csereként beálló Grumics egy szöglet után kapu mellé fejelt. Bő tíz perccel a vége előtt az Újpest is majdnem betalált, Obinna már átemelte a megtorpanó Királyt, de Kolcak hatalmasat mentett a gólvonalon.

A 84. percben Gundel-Takács a meccs bravúrját mutatta be Bamgboye közeli próbálkozásánál. Több gól már nem esett, így mindkét csapat megszerezte első pontját a bajnokságban.