Az Újpest jött ki jobban a bronzcsatából

A kupagyőzelem után megvan a harmadik hely is.

Igazi bronzcsatát hozott az NB I. 33. fordulója, ugyanis a 3. helyen álló Újpest látta vendégül az utánuk következő Debrecent a Szusza Ferenc Stadionban. A feleket csupán két pont választja el egymástól, de mivel a vendégek mögött igencsak éles a helyzet. így egyik fél sem elégedhet meg a döntetlennel. Az Újpest számára a kupagyőzelemmel már megvan az európai indulás, de arra törekszenek, hogy  a bronzérmet is begyűjtsék.

Már a meccs elején belendült az Újpest gépezete, az 6. percben Zsótér Donát lőtt 5 méterről középen miután Szűcs Kristóf pontosan hozzá játszott, a labdát azonban az ellenfél kapuja fölé lőtte.

Erre majdnem 10 perc múlva jött a válasz, Bereczki Dániel lőtt kapura bal oldalt 5 méterről, a kiérkező Gundel-Takács Bencével ütköztek, végül Nwobodo mentette meg a hazaiakat a debreceni góltól.

A fordulást követően turbófokozatba kapcsolt az Újpest, meg is lett az eredménye, ugyanis az 53. percben Novothny Soma kegyetlenül 3 méterről vágta be a kapuba, a Dzenan Burekovictól kapott magasan ívelt pontosan érkező labdát. 1-0

Alig 10 perc elteltével jött a második hazai találat, Nwobodo Obinna pompás cselt követően hatalmas erővel vette be Nagy Sándor kapuját, a labda pedig a hálóban kötött ki. 2-0

Nem volt azonban hosszúéletű ez az eredmény, ugyanis a 71. percben Takács került gólhelyzetbe Ferenczi passza beívelését követően, nagyjából 9 méternyi távolságból remekül csúsztatott a bal alsó sarokba. 2-1

Az Újpest ezzel a győzelemmel megőrizte a harmadik helyet, így a kupagyőzelem mellé egy dobogós helyet is be tudtak gyűjteni. A Honvéd sikerével pedig a Debrecen lecsúszott az Európa Ligáról.