Gálázva ásta meg a DVTK sírját a Fradi

A zöld-fehérek ellenállhatatlanok voltak, de izgulniuk kell a Videoton vereségéért.

OTP Bank Liga, 32. forduló

FTC – DVTK 4-0 (2-0)
Groupama Aréna, 12980 néző
Játékvezető: Berke

FTC: Dibusz – Lovrencsics G., Botka, Blazic, Pedroso – Gorriaran (Hajnal 81.), Spirovski – Varga (Nagy D. 63), Paintsil, Bőle (Priskin 69.) – Böde.
DVTK: Rados – Nagy T., Brkovic, Tamás, Bárdos – Hasani (Forgács 78.), Vela (Shestakov 50.), Busai, Kocsis – Bacsa (Szarka 61.), Ugrai .
Gólszerző: Böde (9.), Paintsil (21.), Hajnal (86.), Paintsil (93.)

A 9. percben Pedroso beadására érkezett Böde, aki irgalmatlanul a kapuba vágta a labdát. Itt van róla videó.

A gyorsan megszerzett vezetés megadta az egész találkozó alaphangulatát, a Fradi nagy elszántsággal jól játszott, a DVTK statisztának érkezett Budapestre. A 20. percben már kettő volt a hazaiak előnye.  Varga indította Gorriarant, aki  Paintsil fejére varázsolta a labdát, a légiós nem hibázott. 2-0.

Az 50. percben növelhette volna előnyét a Fradi. Bőle Lukács ugratta ki remekül Paintsilt, aki hatalmas helyzetben mellé pöccintett.

Az FTC a mérkőzés hátralévő részében túl sok energiát nem mozgósított, kényelmesen hozta a kötelező győzelmet, és nincs más dolguk mint szorítani a Videoton vereségéért.

A harmadik gólt Hajnal Tamás szerezte a 86. percben, a 93. percben pedig Paintsil állította be a végeredményt.

Az FTC minden erőlködés nélkül hozta a kötelező győzelmet, és nincs más dolguk mint szorítani a Videoton vereségéért.

A DVTK a tavella utolsó helyére csúszott, a csoda menteheti meg a borsodi csapatot.