Női NB I: a Fradi megverte az MTK-t, a harmadik meccs dönt a bajnoki címről

2018. 05. 24. 22:20

Tizenegyesből volt eredményes a zöld-fehér csapat.

A női bajnokság élvonalának döntőjében a két győzelemig tartó párharc első mérkőzésén a Ferencváros 3-1-es vereséget szenvedett az MTK ellen, így a második mérkőzésen a zöld-fehérek az életben maradásért küzdöttek az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

Az első félidőben nem láthattak gólt a nézők, igaz ehhez nagyon közel járt a hazai együttes, már a találkozó elején Berman cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd lövése a kapufát találta el. A másik oldalon kevés veszélyt alakított ki a Fradi ebben a játékrészben, de a fordulás után már bátrabban játszottak Dörnyei Balázs vezetőedző lányai.

Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo (R) vies with Atletico Madrid's French forward Antoine Griezmann during the Spanish league football match between Real Madrid CF and Club Atletico de Madrid at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on April 8, 2018. / AFP PHOTO / JAVIER SORIANO
Ronaldo a visszavonulásról beszélt, eldőlt Griezmann sorsa
Csütörtökön is pörgött a nemzetközi piac.

Ennek pedig meg is lett az eredménye, a 48. percben Mosdóczit buktatásáért járt a tizenegyes, amit maga a sértett értékesített, 0-1. Ez a gól megnyugtatta a fradistákat, akik magabiztosan védekeztek, elől pedig közel jártak az újabb találathoz, előbb Szabó, majd Pusztai révén – utóbbi a kapufát találta el.

A hajrában kisebb fölénybe került az MTK, de nagy helyzetig nem jutott, így a végeredmény 0-1 maradt – harmadik találkozó dönt a bajnoki cím sorsáról.