Átgázolt fővárosi ellenfelén a Szombathelyi Haladás

A pocsék formában lévő Vasas visszacsúszott a kieső helyre.

Szombathely, 3200 néző. Játékvezető: Berke
Haladás: Király – Schimmer, Wils, Kolcák, Bosnjak – Jagodics – Mészáros (Pinte 46.), Kovács, Rácz, Halmosi (Jancsó 63.) – Ramos. Vezetőedző: Michael Hipp
Vasas: Kamenár – Benes, James, Ristevski – Vida, Ádám, Egerszegi, Vogyicska (Pavlov 60.), Hangya – Berecz, Remili (Csiki 46., Lackó 69.). Vezetőedző: Michael Oening

Gólszerzők:
Kovács L. (27.), Rácz (47), Ramos (60.)

Már a 27. percben megszerezte a vezetést a Szombathelyi Haladás a rendkívül rossz napot kifogó Vasas ellen. Bosnjak beadására Kamenár érkezett, de a labda helyett Mészárost találta el, a labda így Kovácshoz került, aki közelről az üres kapuba lőtt. 1-0

Az első félidőben más említésre méltó esemény nem történt a borzalmas színvonalú mérkőzésen.

A szünet azonban jót tett a vasiaknak, a Haladás elkezdett játszani. A 48. percben Rácz lőtt szenzációs gólt (2-0), míg a 60. percben Ramos használta ki a gyengélkedő Vasas védelmének megingását. 3-0.

A Vasas ezt követően már nem tudott talpra állni, Egerszeginek volt ugyan egy helyzete a 78. percben, amit Király hatalmas bravúrral védett, de a fővárosiak mai produkciója nem érdemelt pontot, a szombathelyi győzelem teljesen megérdemelt.