A DVSC idegenben dolgozta le hátrányát a Magyar Kupában

Ötgólos meccsen jutott tovább a Loki. A Diósgyőrnek vendégként sem okozott gondot a Vác.

Két mérkőzéssel folytatódott szerda kora délután a Magyar Kupa nyolcaddöntője: a DVSC a másodosztályú Dorog vendégeként 2-1-es hátrányból várta a visszavágót, míg a Diósgyőr 2-0-s előnnyel utazhatott Óbudára, hogy megmérkőzzön az NB II-es Váccal.

Győzött a hideg:
Ma sem lesz teljes a Magyar Kupa-program: egy meccset elhalasztanak

Debreceni továbbjutás

A Loki hamar vezetést szerzett: a 15. percben Sós Bence lépett ki a leshatáron, majd a kapus fölött a hálóba emelte a labdát (0-1). Az egy gól még nem lett volna elég a csapatnak, de a második félidő elején már továbbjutásra állt a DVSC: Sós az 59. percben megszerezte saját és csapata második találatát (0-2). Sokáig azonban nem örülhetett a DVSC: Bora a 66. percben szépített, az 1-2 pedig azt jelentette, hogy hosszabbításra állt a találkozó.

Végül azonban nem volt szükség a ráadásra: a 84. percben növelte előnyét a DVSC, és bár Kinyik góljára a középkezdésből rögtön válaszoltak a hazaiak Mészáros révén, az idegenben lőtt három gól és az egygólos győzelem a DVSC-nek ért továbbjutást (2-3 – összesítésben 4-4).

Már 2-0-ra is vezetett a DVSC, de a Dorog szépített Fotó: Youtube

A Diósgyőr is továbbment

A III. Kerületi TVE pályáján rendezett mérkőzésen igencsak ráijesztett a Vác a DVTK-ra: a 11. percben gólt szerzett, de les miatt érvénytelenítette a találatot a játékvezető. Válaszul több diósgyőri helyzet következett, de ezeket nem sikerült gólra váltani. Fél óra elteltével aztán már vezettek a vendégek: Ugrai passzából Vela jegyzett gólt (0-1). A találat érthetően megnyugtatta a diósgyőrieket – összesítésben már 3-0-s előnnyel mehettek a félidőt követő pihenőre.

A szünetben két helyen is változtatott a vendég együttes, valószínűleg a zord hideg és a fagyott pálya miatt is döntött úgy Bódog Tamás, hogy akit lehet, pihentet. A második félidőben Radosnak akadt dolga, de ezt hibátlanul oldotta meg a DVTK kapusa – csapata 1-0-ra nyert, így kettős győzelemmel jutott a nyolc közé.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágók

Vác FC – Diósgyőri VTK 0-1 (0-1)

III. Kerületi TVE Sporttelep, 270 néző. Játékvezető: Molnár A.

Vác: Abu – Hegedűs, Tóth F., Kákonyi (Lassú Zs., 62.), Zsolnai, Kiliti (Giuliano, a szünetben), Tóth G., Gulyás, Borvető, Szabó N., Varga Sz. (Major M., 80.) Asszisztens edző: Nagy Tibor

DVTK: Rados – Nagy T., Brkovics, Tamás M., Forgács – Vela (Eperjesi, 58.), Busai, Tóth B., Óvári (Kocsis, a szünetben) – Ugrai (Szarka, a szünetben), Makrai. Vezetőedző: Bódog Tamás

Gólszerző: Vela (28.)

Továbbjutott: DVTK (3-0, kettős győzelemmel)

Dorogi FC – Debreceni VSC 2-3 (0-1)

Dorog, játékvezető: Farkas Á.

Dorog: Vajda – Nagyházi (Faragó, 64.), Németh, Szellák (Sitku, 86.), Mészáros, Vígh, Csató, Grabant (Szedlár, 54.), Bora, Szalai, Tomás. Vezetőedző: Schindler Szabolcs

DVSC: Kosicky – Kuti, Szatmári, Kinyik, Barna Sz. – Sós, Filip, Jovanovics, Ferenczi – Nagy K., Tisza T. Vezetőedző: Herczeg András

Gólszerzők: Bora (66.), Mészáros (85.), illetve Sós (15., 59), Kinyik (84.)

Továbbjutott: DVSC (4-4, idegenben lőtt több góllal)

A további program:

17 óra: Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – WKW ETO FC Győr (NB II) (a párharc állása: 3-2)

17 óra: Békéscsaba 1912 Előre (NB II) – UFC Nagykanizsa (megyei I) (3-1)

19 óra: Puskás Akadémia FC – Zalaegerszegi TE FC (NB II) (0-1)

Később:

Március 6. kedd, 17 óra: Paksi FC – Újpest FC (0-2)

Március 7. szerda, 13 óra: Sényő-Carnifex FC (megyei I) – MTK Budapest (NB II) (0-4)

Március 7. szerda, 18 óra: Budapest Honvéd – BFC Siófok (NB II) (2-2)