Győzelemmel adózott Lázár Bence emléke előtt az Újpest

A Haladás csak kapufáig jutott, Novothny volt a nyerőember.

OTP Bank Liga, 20. forduló

Újpest FC – Swietelsky Haladás 1-0 (0-0)
Szusza Ferenc Stadion, 2050 néző. Játékvezető: Kassai
Újpest: Pajovics – Pauljevics, Bojovics, Litauszki, Mohl – Nwobodo, Diallo (Szankovics, a szünetben), Simon, Nagy D. – Novothny (Tischler, 91.), Zsótér. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
Haladás: Király – Schimmer, Wils, Németh Milán, Bosnjak – Jagodics – Mészáros (Rabusic, 70.), Rácz, Kovács, Halmosi (Németh M., 62.) – Ramos (Williams, 84.). Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerzők: Novothny (52.)
Kiállítva: Németh Milán (76.)

A csütörtökön 26 éves korában elhunyt korábbi Újpest-játékos, Lázár Bence emlékére egyperces gyászszünettel kezdődött a Haladás újpesti vendégjátéka a tavaszi szezon első fordulójában. Az első helyzet a hazaiakhoz fűződött, Zsótér beadását Novothny centikkel fejelte mellé. Az első szombathelyi lehetőségre 23 percet kellett várni: Kovács-Ramos-Halmosi akció végén utóbbi lőtt tíz méterről a jobb felső mellé.

Lüktető volt a találkozó, az első félidő utolsó negyedórájában mindkét oldalon távoli lövésekkel próbálkoztak a játékosok, Nagy Dániel lövése Király kezében landolt, Ramos pedig nem talált kaput.

Két óriási Haladás-helyzettel indult a második játékrész, előbb Kovács Lóránd forgácsolta szét a kapufát 10 méterről, majd Bosnjak beadása után Mészáros ziccerben öt méterről fölé bombázott. Öt perccel később megbosszulták magukat a kihagyott lehetőségek: Nagy Dániel jobboldali szabadrúgását Novothny csukafejessel juttatta a hálóba. (1-0)

Az utolsó negyedórába lépve emberhátrányba került a vendégcsapat. Németh Milán kapott egyből pirosat Kassaitól, amiért utolsó emberként elütötte Simont. A 82. percben Király hatalmas bravúrral szedett ki egy lövést a hosszú felsőből, góltól megmentve csapatát.

A Hali a hajrában már nem tudott ritmust váltani, így az Újpest 1-0-ra megnyerte a találkozót.