A Ferencváros 3-1-re nyert a Groupama Arénában.

Ferencvárosi TC – Videoton FC 3-1 (2-0)
Groupama Aréna, 9384 néző. Játékvezető: Iványi
FTC: Dibusz – Lovrencsics G., Otigba, Blazic, Botka – Szpirovszki, Gorriaran (Batik, 80.), Leandro, Varga – Paintsil (Kundrák, 92.) – Lovrencsics B. (Amadou, 78.). Vezetőedző: Thomas Doll
Videoton: Kovácsik – Fejes, Fiola (Szuljics, 56.), Juhász, Stopira – Varga J., Pátkai – Nego, Géresi (Henty, 52.), Lazovics – Scsepovics. Vezetőedző: Marko Nikolics
Gólszerzők: Szpirovszki (34.), Paintsil (45.), Amadou (83.) illetve Lazovics (74.)

A listavezető Videoton látta vendégül a Fradi az OTP Bank Liga 18. fordulójában. A második Ferencváros hátránya a meccs előtt mindössze három pont volt az éllovas mögött. Az első tíz percben leginkább mezőnyben küzdöttek a csapatok, a kapuk nem forogtak veszélyben. Komolyabb helyzet nélkül csordogált a találkozó, majd az első félóra végén a Fradi szerezte meg a vezetést: Szpirovszki egy kipattanó labdát kapásból zúdított az alsó sarokba, Kovácsik nem tudott védeni. 1-0

Pár perccel később növelhette volna előnyét a Fradi, de Otigba szöglet utáni fejese épphogy elkerülte a fehérvári kaput. AZ első félidő utolsó percében Gorriaran adott nagyszerű labdát Paintsilnek, aki elfektette védőjét, majd a bal felsőbe lőtt. 2-0

A Fradi első két gólját ide kattintva tekintheti meg

Kettő Vidi-lehetőséggel indult a második játékrész, majd Lovrencsics Balázs éles szögből leadott lövését hárította Kovácsik. A 74. percben aztán szépíteni tudott a Vidi: Stopira beadására Dibusz rossz ütemben mozdult ki, így Lazovics az üres kapuba csúsztatott. 2-1

Egy perccel később a másik kapu előtt adódott helyzet, de Varga lövését vetődve védte Kovácsik. A 77. minutumban közel volt az egyenlítéshez a fehérvári együttes, de Lazovics szögletét Henty mellé fejelte az üresen érkező Juhász elől. A 83. percben a Fradi végleg eldöntötte a mérkőzést, kihasználva az egyenlítésért küzdő Videoton óriási hibáját: Fejes rövid hazapassza után Kovácsik még menteni tudott, de a labda a csereként beálló Amadou elé pattant, aki 22 méterről gyönyörűen emelt a kapuba. 3-1

A hajrában Henty 16 méteres lövése a felső kapufán csattant, így az eredmény már nem változott. Az ősz meccsén a Fradi megverte a Vidit, amivel pontszámban utolérte a fehérváriakat a tabella élén.

A Fradi nyerte a Vidi elleni rangadót Fotó: vidi.hu