Zsinórban harmadjára szenvedett vereséget a címvédő.

OTP Bank Liga, 18. forduló

Debreceni VSC – Budapest Honvéd FC 1-0 (1-0)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2521 néző. Játékvezető: Kassai
DVSC: Nagy S. – Bényei, Kinyik, Mészáros, Ferenczi – Varga K. (Sós, 71.), Jovanovic, Tőzsér, Bódi (Filip, 79.) – Takács T. (Mengolo, 81.), Könyves. Vezetőedző: Herczeg András
Honvéd: Gróf – Lovric, Kamber, Deák, Baráth – Banó-Szabó, Pölöskei (Lukács, a szünetben), Gazdag, Holender – Eppel, Lanzafame. Vezetőedző: Erik van der Meer
Gólszerző: Takács T. (26.)

Két vereség után utazott a címvédő Budapest Honvéd a Debrecenhez, ahol az előző három bajnokiját megnyerte.

Jó iramú első félidőt láthattak a nézők, az első húsz percben mindkét kapu előtt adódott veszélyes lövés, ám a kapusok még állták a sarat – egészen a 26. percig. Ekkor Bódi ugratta ki Takácsot, aki egy szép csellel becsapta Deákot és a jobb alsó sarokba csavart, 1-0.

Ezt követően mindkét együttes betalálhatott volna még az első félidőben, Lanzafame tizenhét méterről lőhetett szabadrúgást, de a sorfalban kötött ki a próbálkozása, míg Gazdag lövését Nagy fogta. A túloldalon Kinyik fejesénél mutatott be nagy bravúrt Gróf, majd Bódi ugyan átemelte a kapust, de Lovric fejjel mentett.

Remekül folytatódott a szünet után is a meccs, Banó és Takács is helyzetbe került, utóbbi lövése centikkel ment mellé. Az 58. percben Kassai Viktor felejtett el tizenegyest ítélni a Lokinak, miután Lovric kezén végigcsorgott a labda.

Ez óriási!
Bődületes bombagólt lőtt a középpályás a 300. NB I-es meccsén – VIDEÓ

Erik van der Meer beküldte Danilót is támadni, aki előtt rövid időn belül két helyzet is adódott. A brazil fejesét Nagy védte a 77. percben, majd hat perccel később a légiós kihagyta a kihagyhatatlant, két méterről nem találta el az üresen tátongól kaput. Hihetetlen…

A Honvéd mindent kihagyott, a Debrecen pedig nagyot küzdött, így otthon tartotta a három pontot.

Tőzsér végig a pályán volt Fotó: dvsc.hu