Takács és Mengolo is duplázott, az angyalföldiek 5-1-re kaptak ki a Debrecentől.

Vasas FC – DVSC 1-5 (0-2)
Szusza Ferenc Stadion, Játékvezető: Erdős
Vasas: Kamenár – Burmeister, James, Benes – Vogyicska (Vergos, 62.), Vida, Berecz, Hangya – Ádám, Gaál, Remili (Pavlov, 62.). Vezetőedző: Michael Oenning
DVSC: Nagy S. – Bényei, Kinyik, Mészáros, Ferenczi – Bódi (89.), Jovanovic, Filip, Varga (Sós, 71.) – Könyves, Takács T. (Mengolo, 78.) Vezetőedző: Herczeg András
Gólszerzők: Ádám M. (80.), illetve Takács (17., 36.), Sós (73.), Mengolo (91., 93.)

Szombat délután a Vasas a Szusza Ferenc Stadionban fogadta a DVSC együttesét az OTP Bank Liga 17. játéknapján. Az első lehetőség az angyalföldiek előtt adódott, Berecz távoli lövése nem sokkal kerülte el a Debrecen kapuját. Az első negyedóra végén a DVSC puskázott el óriási lehetőséget, Takács az ötösről lőtt fölé, ám a 17. percben Takács Tamás már nem hibázott és megszerezte a vezetést a hajdúságiaknak. 0-1

A 26. percben Remili tekert fölé egy közeli szabadrúgást. A Vasas játszott mezőnyfölényben, de a 36. minutumban mégis növelni tudta előnyét a vendégcsapat, ismét Takács volt eredményes. 0-2

A második félidő elején Takács mesterhármast szerezhetett volna, de nagy helyzetben 11 méterről fölé bombázott. Két perccel később ismét a DVSC veszélyeztetett, ezúttal Ferenczi tüzelt kapu fölé. A 73. percben végleg eldőlt a mérkőzés, a csereként beálló Sós Bencének két perc kellett a gólhoz. 0-3

Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt Vergost buktatták a tizenhatoson belül, így büntetőhöz jutott a Vasas, melyet Ádám Martin értékesített, ám Mengolo a hajrában duplázott, és beállította a 5-1-es végeredményt.

Idegenbeli győzelmével a DVSC biztosította harmadik helyét a tabellán, míg a szezonbeli nyolcadik vereségét elszenvedő Vasas marad a középmezőnyben.

Lesimázta a DVSC a Vasast Fotó: MTI Fotó: Czagány Balázs