Az újonc Balmazújváros hazai pályán hátrányból fordított 2-1-re.

OTP Bank Liga, 16. forduló

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Swietelsky Haladás 2-1 (0-1)
Balmazújváros, Játékvezető:
Kassai
Balmaz: Szűcs – Habovda, Rus, Jagodics B., Uzoma – Vajda, Sigér, Orovecz (Fekete, a szünetben), Majszuradze (Batarelo, 73.) – Zsiga (Rácz, a szünetben), Arabuli. Vezetőedző: Horváth Ferenc
Haladás: Király – Polgár, Wils, Németh Milán, Bosnjak – Jagodics M., Tóth M. – Williams (Grumics, 73.), Németh Márió (Kiss B., 60.), Halmosi – Ramos. Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerzők: Fekete (61.), Sigér (79.), illetve Ramos (21.)

Hatpontos mérkőzésen találkozott egymással az újonc Balmazújváros és a kiesőhelyen álló Haladás, az edzőváltáson átesett szombathelyieknél Michael Hipp most debütált a Hali kispadján. A találkozó másik pikantériája egy testvércsata, ugyanis Jagodics Bence a hazaiaknál, bátyja, Jagodics Márk pedig a vendégeknél lépett pályára kezdőként.

A Haladás kezdte jobban a találkozót: rögtön a második percben Halmosi került helyzetbe, lövését azonban Szűcs vetődve védte. Két perccel később Németh Márió közeli próbálkozását tudta blokkolni egy hazai védő. A folytatásban főként mezőnyben gyötörték egymást a csapatok, egészen a 21. percig. Németh Márió szabadrúgását a hosszún Wils fejelte vissza középre, a felpattanó labdát Ramos a kapunak háttal ollózva juttatta a jobb alsóba, vezetést szerzett a Hali. 0-1

Szinte azonnal egyenlíthetett volna a Balmaz, ám Sigér lövését Király bravúrral hárította, majd az érkező Arabuli elől Polgár mentett nagyot. A szünet előtt Vajda megpattanó lövése centikkel Király kapuja mellett hagyta el a játékteret, de a Haladás félidei vezetése összességében megérdemelt volt.

Tíz perc telt el a második félidőből, amikor Vajda játszotta tisztára magát a bal szélen, tízméteres lövését Király bravúrral, lábbal védte. Öt perccel később azonban már a veterán kapus sem tudta megakadályozni a Balmaz egyenlítését: bal oldali szabadrúgás megpattant a sorfalon, Fekete pedig a kirepülő Király elől az üres kapuba bólintott öt méterről. 1-1

A 70. percben Williams jobb oldali beadása után Rus majdnem a saját kapujába lőtte a labdát, majd egy balmazújvárosi kontrát követően megint Királynak kellett bravúrral hárítania: Arabuli ziccerénél mozdult ki jól a kapujából. A 79. percben megszerezte a győzelmet jelentő találatot az újonc: Arabuli iramodott meg a jobb oldalon, majd a második hullámban érkező Sigér elé tálalt, aki 15 méterről kapásból a jobb felső sarokba lőtt. 2-1