Újabb NB I-es csapat búcsúzott a Magyar Kupától

Hosszabbításban dőlt el a párharc.

A Magyar Kupa hetedik fordulója szerda kora este újabb mérkőzésekkel folytatódott. Gyirmótra NB I-es ellenfél látogatott, a hazaiak a Mezőkövesdet fogadták. A félidőben 1-1-es döntetlenre álltak a felek, Novák Csanád góljára nagyon gyorsan válaszolt Stieber András. Mivel a rendes játékidőben nem esett már újabb találat, jöhetett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás.

A ráadásban Kiss Máté szabadrúgásgóljával (95. perc) már a Gyirmótnál volt az előny, a találat pedig továbbjutást ért a másodosztályú klubnak.

A Budapest Honvéd szintén másodosztályú rivális otthonába látogatott, a Budaörs vendégeként Lanzafame szerezte meg a vezetést a kispestieknek (33. perc). A hazaiak a 92. percben Tányéros révén egyenlítettek, így itt is hosszabbításra került sor, ám mivel újabb találat már nem esett, büntetők döntöttek a továbbjutásról.

Az első körben Bakos és Kamber is hibázott, illetve Horváth és Bese kapus védeni tudott, majd Sajbán Máté, Holender, Menyhárt, Baráth, Lengyel, Lovric, Csobánki és Lanzafame sem rontott. Sajbán Miklós a hatodik körben csak kapufát talált, Pölöskei lába viszont nem remegett meg, így a kispestiek – ha megizzadva is –, de továbbjutásnak örülhettek.

Magyar Kupa, 7. forduló

Budaörsi SC – Budapest Honvéd 1-1 (0-1) – tizenegyesekkel: 4-5

Gólszerzők: Tányéros (92.), illetve Lanzafame (33.)

Gyirmót FC Győr – Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (1-1) –
Hosszabbítás után: 2-1

Gólszerzők: Stieber A. (36.), Kiss M. (95.) illetve Novák Cs. (26.)

Később:

20 óra: Dunaújváros – Vasas FC

Az NB I-es csapatok korábbi mérkőzései:

Gödöllői SK – Újpest FC 0-3 (0-1)

Gólszerző: Tischler (37., 48., 62. – az elsőt tizenegyesből)

Eger SE – Puskás Akadémia FC 0-6 (0-2)

Gólszerzők: Prosser (21., 49., 65.), Knezevic (43.), Hegedűs (57.), Madarász (63.)

Balatonfüredi FC – Paksi FC 0-7 (0-1)

Gólszerzők: Szakály D. (39., 86.), Haraszti (46.), Nagy R. (48., 57.), Bartha (66.), Nikházi (89.)

Bátaszék SE – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 0-1 (0-0)

Gólszerző: Virág A. (62.)

Kedden játszották:

Kisvárda Master Good – Ferencvárosi TC 1-0

Monori SE – Debreceni VSC 2-3

Balassagyarmati VSE – Diósgyőri VTK 0-1

Termálfürdő Tiszaújváros – Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1-1 – tizenegyesekkel 3-1

FC Dabas – Videoton FC 0-4