Drámai véget ért a DVTK és a Honvéd csatája

Szépségdíjas gólt, kihagyott és értékesített tizenegyest is láthatott a közönség.

OTP Bank Liga, 13. forduló

DVTK – Budapest Honvéd 2-1 (1-1)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, Játékvezető: Szabó Zs.
DVTK: Antal – Eperjesi, Lipták, Karan, Forgács – Vela, Busai, Nono (Kocsis, 66.) – Szarka (Bacsa, 66.), Ioannidis, Ugrai (Óvári, 89.). Vezetőedző: Bódog Tamás
Honvéd: Gróf – Latifu, Lovric, Baráth, Bobál – Banó-Szabó (Herjeczki, 54.), Kamber, Gazdag (Pölöskei, 90.), Holender (Laczkó, 91.) – Lanzafame, Eppel. Vezetőedző: Erik van der Meer
Gólszerzők: Ugrai (20.), Ioannidis (92.), illetve Holender (38.)
Kiállítva: Bobál (92.)

Az OTP Bank Liga 13. fordulójának zárómeccsén a bajnok Budapest Honvédot fogadta Debrecenben a Diósgyőr együttese. Az első negyedórában a Diósgyőr birtokolta többet a labdát, de a kispestiek kapusának, Grófnak nem kellett játékba avatkoznia. A 20. percben pedig nem is tudott, ugyanis Ugrai megszerezte a vezetést a miskolciaknak: a válogatottban is bemutatkozó támadó szép akció végén Vela passzát helyezte 10 méterről okosan a kapuba. 1-0

A gól utáni időszakban nem annyira a foci, inkább a küzdelem és a birkózás dominálta a meccset, majd a 38. percben szépségdíjas góllal egyenlített a címvédő: Holender egy kipattanó labdát egy átvétel után félmagasan a hosszú felsőbe bombázott 22 méterről. 1-1

A második félidő első negyedórájában tulajdonképpen semmi nem történt, a kapuk egyáltalán nem forogtak veszélyben, visszaesett a találkozó színvonala. A cserék a folytatásban valamelyes felpörgették a találkozót. A 77. percben Bacsát buktatta Lovren a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt a DVTK első gólját szerző Ugrai azonban kihagyta, Gróf eltalálta az irányt, és nagyot védett.

A hajrában egy szöglet után Kocsis centikkel fejelt a Honvéd kapuja fölé, és úgy tűnt, hogy már döntetlen lesz a vége, ám a hosszabbításban Bobál fejbe rúgta Busait az öt és feles sarkán, ezt a tizenegyest Ioannidis nem hibázta el, így a DVTK drámai körülmények között 2-1-re nyerni tudott.