Szombathelyi Haladás: Király – Polgár, Wils, Jagodics, Bosnjak – Kovács L., Jancsó, Tóth M. – Németh M. (Halmosi 63.) – Ramos, Williams (Martinez 70.). Vezetőedző: Pacsi Bálint
Újpest FC: Pajovic – Szűcs, Litauszki, Kálnoki-Kis, Mohl – Pauljevic (Angelov 62.), Salétros (Nwobodo 77.), Nagy D., Windecker – Simon (Tischler 83.), Novothny.
Vezetőedző: Nebojsa Vignijevics
Gólszerzők: Williams (56.)

Az első játékrészben alig-alig akadt helyzet a mérkőzésen. Egyetlen komoly helyzetet sem jegyezhettünk fel. Taktikai, és fizikai csata volt a pályán. A két komoly bajban lévő csapat közül egyik sem kockáztatott, ennek egyenes következménye volt a 0-0-ra záródó első félidei eredmény.

A második félidő, és az egész mérkőzés első helyzetéből meg is szerezte a vezetést a Haladás. Williams kapott balról remek passzt, majd közelről Pajovic kapujába lőtt az ausztrál. 1-0

Négy perccel később egyenlíthetett volna az Újpest, de Király védte Nagy közeli lövését.

A folytatásban fontos dolgok már nem történtek. A Szombathelyi Haladás nagyon akarta ezt a három pontot, legfőképpen ennek köszönhető, hogy Pacsi Bálint megszerezte első NB I-es győzelmét.