Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – DVSC 0-1 (0-1)
Balmazújváros, 2291 néző. Játékvezető: Bognár T.
Balmaz Kamilla Gyógyfürdő: Pogacsics – Habovda, Tamás L., Rus, Uzoma – Vajda, Sigér, Haris (Maisuradze, 57.) – Zsiga (Fekete, 57.), Arabuli, Andrics (Rácz, 75.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
DVSC: Nagy S. – Bényei, Kinyik, Szatmári, Ferenczi – Bódi (Takács, 65.), Jovanovic, Tőzsér, Varga K. (Csősz, 88.) – Tabakovic (Szilvási, 95.), Könyves. Vezetőedző: Herczeg András
Gólszerző: Tabakovic (45.)

Sporttörténelmi mérkőzést játszott a DVSC az OTP Bank Ligában, hiszen a Balmazújváros volt az ellenfél, és a két csapat még soha nem szerepelt egymás ellen az élvonalban, ráadásul az első eset a hazai legmagasabb osztályban, hogy a megye két képviselője játszott bajnokit – írta a debreceniek honlapja.

Nagy volt az érdeklődés, minden jegyet eladtak a találkozóra, amelyen a Loki rögtön magához ragadta a kezdeményezést, és a 7. percben már helyzetet is kialakult a hazai kapu előtt, Varga Kevin lövését azonban védte Pogacsics. Nem sokkal később Bódi lőtt mellé, majd a 15. percben a hazaiak szabadrúgásból veszélyeztettek: Vajda a bal kapufát találta el. A félidő derekán kiegyenlítetté vált a játék, és a 31. percben a Balmazújváros előtt újabb lehetőség adódott, Zsiga került nagy helyzetbe, Kinyik becsúszva mentett. Már úgy tűnt, gól nélkül ér véget az első félidő, ám a játékrész hosszabbításában megszerezte a vezetést a DVSC: Tőzsér szabadrúgása után Tabakovic fejelt a hálóba, 0-1.

A szünet után a hazaiak küzdöttek az egyenlítésért, de nem tudtak igazán veszélyt teremteni egészen a 68. percig, ekkor azonban majdnem betaláltak, Bényei mentett nagyot Andrics elől. A Loki a megszerzett labdákkal gyors kontrákat indított, helyzete is volt, de gól már nem született. A Debrecen Haris Tabakovic első félidőben szerzett góljával 1-0-ra győzött, és ezzel zsinórban a negyedik meccsén diadalmaskodott.

Fotó: dvsc.hu