Erre az eredményre senki nem gondolt a címvédő és az újonc találkozóján

Fordulatos meccs a Bozsikban.

OTP Bank Liga, 3. forduló

Budapest Honvéd – Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 2-2 (0-1)
Bozsik József Stadion, 1753 néző. Játékvezető: Szőts
Honvéd: Gróf – Laczkó (Kabangu, 76.), Bobál, Lovric, Latifu – Gazdag (Danilo, 62.), Pölöskei, Kamber, Tömösvári (Herjeczki, a szünetben) – Eppel, Lanzafame. Vezetőedző: Erik van der Meer.
Balmaz: Horváth – Uzoma, Rus, Tamás, Habovda – Andrics (Batarelo, 92.), Haris, Sigér, Vajda – Kovács (Rácz, 77.), Arabuli (Póti, 73.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerzők: Eppel (52.), Lanzafame (63.), illetve Vajda (3.), Arabuli (69.)
Kiállítva: Habovda (70.)

A címvédő Honvédnál máris a kezdőben kapott lehetőséget az új igazolás, Latifu, akinek a sérült Patrick Ikenne-Kinget kell pótolnia. A felkészülési időszakban megmérkőzött egymással a két együttes, akkor 2-2-re végeztek a felek a Bozsikban.

Bekezdett az újonc Balmaz, már a harmadik percben bevették Gróf kapuját: Vajda nagyjából húsz méterről lőtte ki a jobb oldalát, 0-1, hidegzuhany a Honvédnak. Nem tudta beszorítani ezután ellenfelét a kispesti csapat, sőt az első félidőben csupán egy kaput eltaláló lövést sikerült produkálniuk. Ezt a 37. percben láthatták a szurkolók, ekkor Lanzafame lőtt félmagasan tizennégy méterről, de Horváth nagyot úszott a levegőben és védett.

Bátor Kovács-lövéssel indult a második játékrész, ami nem sokkal kerülte el Gróf kapuját. A Honvéd azonban gyorsan magasabb fokozatra kapcsolt és tizenegy perc alatt megfordította az állást. Az 52. percben Kamber ugratta ki Eppelt, a támadó pedig ahogyan megszokhattuk tőle, büntetett, 1-1. A 63. minutumban pedig a Honvéd másik gólzsákja, Lanzafame jött menetrendszerűen, Eppel fejelte tökéletesen az olaszhoz a labdát, akinek nem volt nehéz dolga fél lépésről a kapuba lőni, 2-1. A Honvéd-öröm azonban nem tartott sokáig, Vajda adott középre jobbról, Arabuli pedig a bal alsóba talált, 2-2. Egy perccel később emberhátrányba került a Balmaz, Habovda kezezett, megkapta második sárgáját és mehetett zuhanyozni. Feszült hangulatban folytatódott a meccs, percekig állt a játék,
miután Eppel és Rus balhézott össze, kettejükhöz pedig a társak is csatlakoztak.

A hajrában beszorította a Honvéd az újoncot a kapuja elé, Danilo többször is próbálkozott lövéssel, ám a gól elmaradt. Sőt, a túloldalon Rácz előtt is kecsegtető helyzet adódott, de mellé lőtt az ötösről. A győztes gólt egyik csapat sem szerezte meg,
így akárcsak a nyári edzőmeccsen, ezúttal is 2-2-re végeztek a felek.