Dráma az NB I rangadóján, brutál meccset játszott a Honvéd és a DVTK

Bozsik József Stadion, 2700 néző. Játékvezető: Solymosi.
Honvéd: Gróf – Kamber, Lovric, Baráth , Bobál – Gazdag (Kabangu 61.), Tömösvári (Herjeczi 64.), Nagy G., Laczkó (Villám 44.) – Eppel, Lanzafame. Vezetőedző: Erik van der Meer.
DVTK: Rados – Eperjesi, Lipták, Karan, Tamás – Vela, Busai (Makrai 60.), Villar, Óvári – Szarka, Ioannidis Vezetőedző: Bódog Tamás.
Gólszerző: Eppel (62.), Lanzafame (74.) ill. Vela (40., tizenegyesből, 90.)
Kiállítva: Nagy G. (40.)

Mindkét csapat győzelemmel kezdte a bajnokságot, önbizalomból tehát nem volt hiány Kispesten.

A 4. percben Tömösvári “méretes” lövése volt a találkozó első veszélyes helyzete, ezt megúszta a DVTK.

A következő nagy helyzetig a játékrész végéig kellett várni. Nagy Gergő szabálytalanul állította meg Vela-t, aki a megítélt büntetőt berúgta. 0-1. A játékvezető Nagy Gergőt a második sárgája után kiállította.

A második félidő első percében Lipták lepte meg egy távoli lövéssel a Grófot. Nem sokkal ment fölé.

A 62. percben váratlanul egyenlített a Honvéd. Eppel Márton az előző szezon gólkirálya szerezte meg első gólját a szezonban. Kabangu hozta kihagyhatatlan helyzetbe a magyar válogatott csatárát. 1-1.

Hiába az emberelőny, a DVTK lebénult a második félidőre. 74. percben Lanzafame gyönyörű szabadrúgásgóljával már 2-1.

A 78. percben Eppel növelhette volna a Honvéd előnyt. Közelről lőtt fölé.

A 83 percben Rados védte bravúrral Lanzafame 25 méteres szabadrúgását.