2017. 07. 07. 12:44

A szombathelyieknél próbajátékon lévő olasz támadó, Rozzi is betalált.

Szombathelyi Swietelsky-Haladás – Soproni VSE 4-0 (2-0)
Szombathely, 50 néző.
Haladás: Gyurján (Lévay, a szünetben) – Tóth D., Schimmer, Jancsó, Devecseri (Németh M. 84.) – Kovács L. (Petró, a szünetben) – Mészáros, Rácz (Rozzi, 68.), Medgyes (Maika, 68.) – Maika (Jánvári, a szünetben), Rozzi (Bamgboye, a szünetben). Vezetőedző: Mészöly Géza
Sopron: Molnár M. – Angyal, Fehér, Siffter, Ágh – Batizi-Pócsi – Kővári, Tóth M., Gyürki, Szőke – Soós. Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerzők: Medgyes (6.), Rácz (tizenegyesből 11.), Rozzi (84.), Petró (90.)

Pénteken délelőtt az NB II-es Sopronnal játszott edzőmérkőzést a Swietelsky-Haladás a szombathelyi Illés Akadémián. A második percben Tóth Dávid remek labdáját Maika a rövid sarok fölé pörgette. A hatodik percben Medgyes kapott labdát a baloldalon, kicsit beljebb tolta a játékszert, és a büntetőterület sarkáról óriási gólt ragasztott a bal fölső sarokba. A labda a felső kapufa lapjáról vágódott a hálóba (1-0). Két perc múlva ismét az ukrán próbajátékos került helyzetbe, ekkor a rövid sarok mellé lőtt. A tizenegyedik percben Kovács Lórántot buktatták a büntetőterületen belül, a megítélt büntetőt Rácz a jobb sarokba lőtte (2-0).

A huszonkettedik percben Medgyes bal oldali beadását Maika fejelte kapura, Molnár bravúrral hárított. Az első huszonöt perc alapján teljesen megérdemelt volt a kétgólos Hali előny. Gyors és agilis volt a játék. Az ivószünet után kicsit magához tért a Sopron, Gyürki és Szőke is veszélyeztettek, de Gyurján magabiztosan védett – tudósított a haladasfc.hu

A szünet után valamivel kiegyenlítettebbé vált a játék, ám a hajrában újabb gólokat ért el a Haladás. A nyolcvannegyedik percben Petró ugratta ki Bamgboyét, akinek az alapvonalról visszagurított labdáját Rozzi ballal a jobb felsőbe pörgette (3-0). A kilencvenedik percben Maika gurított vissza jó ütemben Petró elé, aki 10 méterről a bal alsóba belsőzött (4-0).