NB I

Véget ért a REAC-bundaügy

Befejeződött a REAC eladott meccsei miatt indult büntetőper, a vesztegetésért elítélt focisták egyike sem került börtönbe, sőt a labdarúgástól is csak egy rövid időre tiltották el őket. Az ítélet azt a gyanút erősíti, a bundázás néhány klubban elfogadott eszköz volt, a játékosok, az edzők és a klubvezetők is belekalkulálták a mindennapjaikba, hogyha nincs pénz a szponzortól, akkor lesz a fogadási maffiától.

A REAC éveken keresztül szerepelt az NB I-ben, aztán jött a bukás. 2012 tavaszán egyszerre hat játékos csuklóján kattant a bilincs. A Központi Nyomozó Főügyészség 2013. májusában emelt vádat vesztegetés miatt a csapat meccseit megvásároló két férfi, továbbá a REAC 15 volt játékosa és vezetőedzője ellen.

A Híradó.hu beszámolójábólkiderül, az ítélőtábla három játékos büntetését súlyosította. Őket első fokon még csak pénzbüntetésre ítélték, most felfüggesztett börtönt és eltiltást kaptak. A többiek ítélete lényegében nem változott, és senkinek nem kell börtönbe mennie. A bíróság szerint a REAC volt vezetőedzőjét is felelősség terheli.

Aczél Zoltánnak az a bűne, hogy tudott a bundázásról, de szemet hunyt felette, ezért kapott felfüggesztettet: „A vádlott vezetőedzői feladata lett volna a versenyző csapat legjobb tudása szerinti összeállítása a mérkőzés megnyerése érdekében. Ezzel szemben azokat a játékosokat állított a játékba, akik általa is tudottan elfogadták a mérkőzés elvesztéséért ígért jogtalan előnyt, és pályára lépve ennek megfelelően is játszottak.”

Vagyis vesztettek. Ez volt az utasítás, ráadásul az Ítélőtábla szerint erre a klub elnöke, az azóta elhunyt Kutasi Róbert vette rá a játékosokat az öltözőben, aztán a vesztes mérkőzés után ő fizetett. Hat vádlott egyöntetűen állította azt, hogy Kutasi Róbert volt az, aki kiosztotta a pénzt, méghozzá a meccs másnapján.

A másodfokú bíróság jogerős ítélete itt olvasható.

Olvasói sztorik