Borzalmas meccsen győzte le a Videoton a Haladást

A két gólon kívül nem sok izgalmas esemény történt Felcsúton.

OTP Bank Liga, 30. forduló

Videoton FC – Szombathelyi Swietelsky-Haladás 2-0 (1-0)
Pancho Aréna, 2058 néző, játékvezető: Solymosi P.
Videoton: Kovácsik – Fiola, Juhász, Vinícius, Stopira – Nego, Szolnoki, Varga, Hadzic – Lazovics (Géresi, 76.), Scsepovics (Marics, 91.). Vezetőedző: Henning Berg
Haladás: Király – Kiss, Wils, Devecseri, Bosnjak – Jancsó (Tóth M., 75.), Jagodics – Mészáros (Polgár, a szünetben), Rácz, Halmosi – Williams (Gajdos, 63.). Vezetőedző: Mészöly Géza
Gólszerzők: Nego (16.), Géresi (81.)

A bajnoki címért küzdő és négy mérkőzés óta veretlen Videoton FC fogadta a felcsúti Pancho Arénában a bronzéremre még esélyes Szombathelyi Swietelsky-Haladást.

Már a negyedik percben hatalmas helyzetbe került a vendég együttes, Williams vezethette a labdát Kovácsikra, ám a kapus nagy bravúrral védett. Nem sokkal később Hadzic veszélyeztetett a másik oldalon, de lövése elkerülte a bal kapufát. Hat perccel ezután megszerezte a vezetést a Videoton, Lazovics passzolt középre, és mivel Devecseri elcsúszott, Nego nagy ziccerben találta magát és a bal alsóba lőtt, 1-0. Leült a meccs az első félidő hátralévő részében, egyedül a 36. percben láthatott egy helyzetet a közönség, ekkor egy szép támadás végén Fiola az alapvonalról tálalt remekül Nego elé, aki tizenhárom méterről kapásból fölé lőtt.

A második félidő felért egy kínzással. A 49. percben Juhász távoli és veszélytelen fejesét még védte Király, ám ezután a hajráig egyik kapu sem forgott veszélyben. A lelátón valószínűleg félálomba szenderülő nézők a 81. percben kaphatták fel a fejüket helyzetre, ekkor Rácz jól indult be az üresbe, nagy ziccerbe került öt méterre kaputól, de Kovácsik túljárt az eszén. Az a valamivel több mint 2000 néző, aki végigszenvedte ezt a meccset, jutalmul a 86. percben láthatott még egy gólt. Október 22. óta az első találatát szerezte Géresi, aki Nego passza után tizenegy méterről a jobb alsóba lőtt –
ezzel kialakítva a végeredményt. Ám mivel a Honvéd idegenben simán megverte a Mezőkövesdet, a Videoton továbbra is a második helyen áll a tabellán.

A fotó és a címlapfotó a vidi.hu-ról származik.