Soproni albérletében tarthatatlan a Haladás

Folytatták „hazai” remeklésüket a szombathelyiek, akik 2-0-ra nyertek a Paks ellen.

OTP Bank Liga, 29. forduló

Szombathelyi Swietelsky-Haladás – Paksi FC 2-0 (1-0)
Sopron, 1445 néző. Játékvezető: Andó-Szabó
Haladás: Király – Jagodics, Wils, Devecseri – Kovács L. (Tóth M., 66.), Iszlai, Jancsó (Mészáros, 70.), Bosnjak – Rácz, Williams, Halmosi (Winkler, 82.). Vezetőedző: Mészöly Géza
Paks: Molnár – Kulcsár, Zachán, Gévay, Szabó J. – Papp – Szakály, Hajdú (Kecskés, 62.), Bertus, Bartha – Hahn (Haraszti, a szünetben). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerzők: Jancsó (13.), Iszlai (71.)

A Paksi FC együttesét látta vendégül soproni albérletében a Swietelsky Haladás az OTP Bank Liga 29. játéknapján. Eseménytelenül teltek az első percek, a találkozó első lövését Bartha révén a vendégek jegyezték, ám a 13. percben a Hali szerezte meg a vezetést: Rácz oldalszabadrúgása után a paksi védők röviden szabadítottak fel, a kipattanót 10 méterről Jancsó András vágta a kapuba. 1-0

Öt perccel később növelhette volna előnyét a szombathelyi csapat, ám Williams 20 méterről eleresztett lövése centikkel elkerülte a bal sarkot. A félidő derekán megint Bartha veszélyeztetett, ám a paksi játékos próbálkozása Király kapuja fölé szállt. Unalmas tíz perc után a gólszerző Jancsót hozta helyzetbe a Paks térfelén labdát szerző Williams, de a második találat elmaradt, a középpályás emelését ugyanis hárította Molnár. Az első játékrész utolsó percében közel járt az egyenlítéshez a Paks, Bartha beívelésére Hahn érkezett jól, Király azonban bravúrral fogta a nagy helyzetet.

A második félidő első negyedórája eseménytelenül telt, majd a 63. percben Rácz kapott jó labdát a baloldalon, éles szögből 14 méterről kapura lőtt, de Molnár könnyedén hárította a lövést. A Paksnál volt többet a labda, a vendégek hajtottak az egyenlítésért, de a 71. percben mégis a Haladás tudta növelni előnyét: a csereként beálló Mészáros szögletét Jagodics csúsztatását követően a berobbanó Iszlai Bence 5 méterről a kapuba stukkolta. 2-0

Az utolsó húsz percre a Paks már nem tudott ritmust váltani, így a Swietelsky Haladás 2-0-ra megnyerte a találkozót.