Hiába az emberhátrány, fordított a Loki

Korán vezetést szerzett a Gyirmót, a debreceniek tíz emberrel gyűjtötték be a három pontot.

OTP Bank Liga, 25. forduló

Debreceni VSC – Gyirmót FC Győr 2-1 (0-1)
Debrecen, játékvezető: Bognár T.
Debrecen: Danilovic – Osváth (Könyves, a szünetben), Brkovics, Mészáros, Ferenczi – Feltscher (Handzic, 64.), Jovanovic, Filip, Tőzsér, Holman – Szuk (Szekulics, 70.). Vezetőedző: Leonel Pontes
Gyirmót: Nagy – Achim, Bojovic, Kolcak, Radeljic – Bori, Simon A. (Madarász, 64.), Kiss, Tamás K. – Bebeto (Novák, a szünetben, Csiki, 82.), Antonov. Vezetőedző: Urbányi István
Gólszerzők: Brkovics (61.), Mészáros (91.), illetve Simon A. (8.)
Kiállítva: Brkovics (66.)

Az élvonal 25. fordulójában a kiesés elkerüléséért küzdő Debrecen a sereghajtó Gyirmót FC Győrt fogadta. A játéknapot megelőzően az újonc hátránya nyolc pont volt a Loki mögött. Nagyon korán, már a nyolcadik percben megtört a gólcsend, ekkor Kiss Máté egy bal oldali szöglet után ívelt át a hosszú oldalra, ahol Simon András érkezett és nagyon pontosan fejelt Danilovic hálójába, 0-1.

A bekapott gól után a debreceni publikum füttyszóval adott hangot elégedetlenségének, a hazaiak támadójátéka pedig Szuk Hjundzsun aktivitásának köszönhetően megélénkült. A dél-koreai játékos előbb egy távoli lövéssel, majd beadással veszélyeztetett, de mindkét esetben pontatlan volt.

A folytatásban is támadásban maradt a Debrecen, Holman előbb szabadrúgásból próbálkozott, majd Feltscher került remek helyzetbe, de a gyirmóti védelem a szünetig jól állta a sarat, így Tőzsér 45. perces bombájánál is résen volt Nagy kapus.

A fordulás után a csereként beállt Könyves nagy ziccerbe került a 48. percben, ám a gyirmóti védők menteni tudtak. Az első óra végén aztán már gólban is megmutatkozott a debreceni fölény: egy baloldali szöglet után Brkovics fejjel nem hibázott, így az eredmény 1-1-re módosult. A 66. percben megfogyatkozott a DVSC, Novák buktatása után másodszor villant a sárga Brkovicsnál, aki így mehetett zuhanyozni.

A 75. percben másodszor is megszerezhette volna a vezetést a Gyirmót, ám a Novákról lepattanó labdát Jovanovic a gólvonalról vágta ki. A hajrában a csereként beállt Novákot egyébként sérülés miatt Csiki váltotta, majd az emberelőnyben játszó Debrecen a győztes gólt is megszerezte. A 91. percben egy bal oldali beadás után Mészáros Norbert előzte meg a gyirmóti védőket és a hosszú sarokba fejelt,