Hátrányból fordítva győzte le NB II-es ellenfelét a Vasas

A Debrecen 3-1-re győzte le szlovák ellenfelét.
Dunakeszi, Kinizsi pálya

Vasas: Nagy – Burmeister, Vaskó, Debreceni (csk) – Szivacski, Korcsmár, Berecz, Remili – Kulcsár, Saglik, Gaál.
Vezetőedző: Michael Oenning
Gólszerzők: Gaál (52.), Saglik (80.) illetve Katona (26.)

A válogatott szünetben sem tétlenkednek a csapatok, az NB I-ben harmadik helyen álló Vasas 2-1-re győzte le a Cigándot felkészülési mérkőzésen.

Az összecsapás első találatát meglepő módon a másodosztály 19. helyezettje szerezte, a 26. percben Katona György megelőzte védőjét, s a balról középre tett labdát a hálóba gurította. (0-1)

Az 52. percen aztán egalizált a Vasas, Ádám szabadrúgása után Gaál bólintott a kapuba. (1-1)

A 80. minutumban Saglik fordította meg a mérkőzés állását, Ádám szögletet után vágta a hálóba a labdát. (2-1)

A délután folyamán a Debrecen is pályára lépett, s 3–1-re legyőzte a szlovák élvonalbeli MFK Zemplín Michalovcét. Szuk Hjun Dzsun duplázni tudott, de Aleksandar Jovanovic is feliratkozott a góllövőlistára.