Hármat lőtt a Vasas a Szparinak

Edzőmeccsen találkoztak a felek.
Vasas FC – Nyíregyháza Spartacus 3-1 (1-0)
Mészöly Kálmán műfüves pálya, 200 néző
Vasas: Nagy G. – Burmeister (Korcsmár, a szünetben), Vaskó (Kleisz, 62.), Ristevski (Debreceni, a szünetben) – Szivacski (Kulcsár, 62.), James (Király, 62.), Berecz, Hangya (Ferenczi, 62.) – Gaál (Ádám M., a szünetben), Saglik (Preklet, 62.), Remili (Farkas, 88.). Vezetőedző: Michael Oenning
Nyíregyháza: Hermány – Szokol, Rubus, Máté, Farkas Márk – Tamási (Kónya, 55.), Kártik (Holdampf, 55.) – Szinanovics, Rudolf G., Rezes (Vámos, 60.) – Tisza (Dragóner, 60.). Vezetőedző: Véber György
Gólszerzők: Saglik (25.), Preklet (68.), Berecz (78.), illetve Rudolf G. (73.)

Edzőmeccsen fogadta az első osztály egyik élcsapata, a Vasas a másodosztályú Nyíregyházát.

Remili lövése nyitotta a helyzetek sorát, melyet Hermány kapus hatástalanított. A másik oldalon a Szpari szögletből veszélyeztetett, de a vendégek sem jártak sikerrel, nem úgy a hazaiak a 25. percben: Gaál beadását Saglik lőtte a léc alá (1-0). A folytatásban Ristevski növelhette volna a Vasas-előnyt, de Hermány ismét védett, majd nem sokkal a szünet előtt Nagynak kellett hatástalanítania egy Tamási-lövést – derült ki a Vasas-honlap tudósításából.

A cserék után is adódtak lehetőségek bőven: egy kisszöglet után Preklet fejjel növelte a Vasas előnyét (2-0). A 73. percben Rudolf Gergely válaszolt (2-1), de a hajrában még Berecz is betalált, így a Vasas 3-1-re győzte le másodosztályú ellenfelét.