Nyolc gólt vágott a Vasas, a DVTK nem bírt a Balmazújvárossal

Az MTK is fölényesen nyerte meg szombati edzőmeccsét.

Több NB I-es csapat is felkészülési mérkőzést játszott szombaton délelőtt. Az élvonalban dobogóért küzdő Vasas 7-0-ra kiütötte a Csepel együttesét. Az angyalföldiek Haladástól vásárolt támadója, Gaál Bálint a második félidőre szállt be, és szinte első megmozdulásából gólt szerzett.

Vasas FC – Csepel SC 8-0 (2-0)

Vasas: Nagy – Burmeister, Vaskó, Ristevski – Murka, Berecz, James, Hangya – Ádám, Saglik, Remili. Cserék: Póser, Korcsmár, Debreceni, Király, Kleisz, Farkas, Gaál, Ferenczi, Kulcsár, Preklet, Szivacski, Vida, Pavlov. Vezetőedző: Michael Oenning.

Csepel: Lőrincz – Dévai, Haraszkó, Fisli, Teplán, Szabó, Tóth, Simon, Korozmán, Somodi, Németh.

Gólszerzők: Saglik (11.), Ádám M. (30.),Gaál (47.), Ferenczi (59.,72.), Király(76.), Kulcsár (83.,88.)

A Diósgyőr az NB II harmadik helyén telelő Balmazújváros ellen lépett pályára. A miskolciaknál bemutatkozott a héten igazolt Szarka Ákos és Fülöp Zoltán is, ám gól az egész mérkőzésen nem született, 0-0 lett a vége.

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Diósgyőri VTK 0-0
Balmaz: Horváth, Kamarás, Bódis, Fekete, Kiss, Papp, Németh, Kovács, Bakos, Vajda, Virágh. Vezetőedző: Feczkó Tamás

DVTK: Antal – Eperjesi, Lipták, Jagodinskis, Tamás – Busai, Elek – Vela, Nono, Fülöp – Szarka. Csereként pályára lépett: Oláh, Bacsa, Novothny, Makrai, Kitl, Szabó I. B., Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Az MTK a harmadosztályú Szigetszentmiklóst győzte le. A kék-fehérek már a szünetben 3-1-re vezettek, az új ukrán igazolás Jurij Kolomoec is betalált, a végeredmény pedig 5-2 lett.

MTK Budapest – Szigetszentmiklósi TK 5-2 (3-1)

MTK: Petkovics – Baki, Vass, Poór, Vadnai – Borbély – Vogyicska, Kanta, Kolomoec – Torghelle, Myke. Vezetőedző: Tamási Zsolt

Gólszerzők: Myke (12., 28.), Kolomoec (46.), Hrepka (72.), Szatmári (81.) illetve Varga (40.), Szanyó (59.)

A Haladás győzelemmel nyitott a horvát felkészülési tornán.

Szombathelyi Swietelsky-Haladás – Cibalia Vinkovci (horvát) 1-0 (0-0)

Haladás: Király – Polgár, Wils, Devecseri, Bosnjak – Jagodics, Iszlai – Gajdos, Rácz, Halmosi – Mészáros. Vezetőedző: Mészöly Géza

Gólszerző: Gajdos (53.)

Debrecenben egymás közötti játék zárta a hetet. A felnőtt csapat előbb a tartalékokkal, majd a tartalékokkal és U19-játékosokkal kiegészült ificsapattal is megmérkőzött.

Debreceni VSC – DVSC-DEAC 1-0 (1-0)

DVSC: Danilovics – Jovanovic, Szatmári, Mészáros, Ferenczi – Feltscher, Szekulics, Filip, Nagy K. – Chuka, Holman. Vezetőedző: Leonel Pontes

Gólszerző: Chuka

Debreceni VSC – DVSC-DEAC, U19 vegyes 3-1 (1-1)

DVSC: Verpecz – Nagy Z., Szilvási, Brkovics, Völgyi – Bereczki (Sütő), Tőzsér, Csősz, Mengolo – Takács T., Kerekes. Vezetőedző: Leonel Pontes

Gólszerzők: Tőzsér (tizenegyesből), Mengolo, Takács T., illetve Varga K.