DVTK: a hajrában már a gólok is jöttek

A diósgyőriek másodosztályú riválist győztek le felkészülési mérkőzésen.
Diósgyőri VTK – Budaörsi SC 2-0 (0-0)
DVTK-edzőközpont, játékvezető: Szert
DVTK, 1. félidő: Rados, Diego, Lipták, Vitalijs, Oláh, Elek, Busai, Fülöp, Nono, Ugrai, Szarka. 2. félidő: Rados – Eperjesi, Karan, Tamás, Lőrincz – Dausvili, Kitl – Vela, Szabó I B., Bacsa – Makrai. Vezetőedző: Horváth Ferenc
Budaörs: Horváth G. – Kinyik, Horváth L., Tányéros, Menyhárt, Ódé, Csillag (Sajbán, 28.), Stieber, Horváth R., Petró, Deli. Cserék: Ordasi, Pethő, Gyurácz, Bata, Lajer, Sajbán Miklós, Csobánki. Vezetőedző: Bognár György
Gólszerzők: Szabó I B. (55.), Eperjesi (67.)

Szerda kora délelőtt a Diósgyőr az NB II-es Budaörs ellen vívott felkészülési mérkőzést. A DVTK kezdőjében helyet kapott Fülöp István és Szarka Ákos is, a támadó szellemű játékosok néhány napja már a borsodi csapattal készülnek, átigazolási ügyükre még nem került pont. Az első félidőben ugyanakkor gól nem született, a budaörsieknél Csillag sérült meg, helyét Sajbán vette át.

A gólcsend az 55. percben tört meg: Karan hosszú indításával Makrai ment el a jobb oldalon, nagyszerű centerezését Szabó I Balázs közelről lőtte a hálóba, 1-0 – tudósított a DVTK honlapja. Bő tíz perccel később Vela ugratta ki a jobb oldalon Eperjesi Gábort, akinek lövésszerű beadása a hosszú oldaloi kapufa meleltt ment a kapuba. Makrai csak a vonal mögött ért hozzá, így a 67. percben már két gól volt a DVTK előnye. A hajrában az eredmény már nem válozott, a Budaörs így 2-0-s vereséggel zárt.